Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 17d. 16:51

Du studentai tėvų namuose buvo įrengę kontrabandinių cigarečių slėptuvę

Cigaretės
Šiaulių apskrities VPK nuotr. / Cigaretės

Sesijos metu kai kurie studentai sugeba ne tik mokytis egzaminams, bet dar ir išbandyti save nelegaliame kontrabandinių cigarečių versle.

Šiaulių apskrities VPK Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams įkliuvo 42 metų Varėnos rajono gyventojas K.V. automobiliu „Mercedes Benz 320“ į Šiaulius dviem broliams atgabenęs didžiulį kiekį cigarečių su Baltarusijos banderolėmis.

Viename Vilniaus universitete studijuojantis 21 metų O.R. ir 23 metų jo brolis, Šiaulių universiteto studentas E.R., kontrabandinį krovinį pasitiko savo tėvų namo kieme. Pareigūnai trijulę ir transporto priemonę, prikimštą cigarečių, sulaikė, kai  automobilis įsuko į Palangos gatvėje namo kiemą.

Šiaulių apskrities VPK praneša, kad apžiūrėję automobilį, kriminalistai vietoje galinių sėdynių rado sukrautas kontrabandinių rūkalų dėžes, apdengtas gabalu audeklo. Iš automobilio buvo iškrauta 7 tūkst. 395 pakeliai kontrabandinių „Fest“.

Po vidurnakčio studentų tėvų gyvenamajame name buvo pradėta krata. Pareigūnai beveik visą naktį dirbo, ieškodami daugiau kontrabandinių cigarečių. Ir jų rado. Palėpėje buvo rasta slaptavietė, į kurią kriminalistai pateko tik patraukę sekciją, maskavusią duris, vedusias į cigarečių saugyklą. Cigarečių buvo ištraukta ir iš už spintos miegamajame kambaryje. Iš viso name buvo rasta dar per 4 tūkst. pakelių įvairių rūkalų su Baltarusijos banderolėmis. Bendra paimtų kontrabandinių cigarečių vertė yra per 86 tūkst. litų.

Ir ne tik kontrabandinių cigarečių buvo rasta šiuose namuose. Katilinėje pareigūnai aptiko ir apie 20 l gelsvo skysčio, kuris  skleidė stiprų alkoholio kvapą. Įtariama, kad tai – naminė degtinė, kuri buvo supilstyta į įvairaus dydžio butelius ir stiklainius. Iš  kitų talpų, atkreipusių kriminalistų dėmesį, sklido dyzelino kvapas. Dalis degalų buvo pažymėta žalia spalva, t.y., dyzelinas, kuris skirtas naudoti žemės ūkyje. Kaip šis dyzelinas atsirado pas miesto gyventojus, bus siekiama nustatyti tyrimo metu.

Studentams ir varėniškiui pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Baudžiamasis kodeksas  už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, numato ne tik baudą, bet ir  laisvės atėmimą iki septynerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min