Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 22d. 10:28

Du sukčiavę ir sugadinę Trakų Vokės dvarą bajorai stos prieš teismą

Trakų Vokės dvaras vasarą
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Trakų Vokės dvaras vasarą
Atliekant Trakų Vokės dvaro rūmų infrastruktūros atnaujinimo darbus, padaryta 133 tūkst. litų žala, maža to, pasisavinta beveik 800 tūkst. Lt Lietuvos ir Norvegijos skirta parama. Sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir didelę istorinę reikšmę turinčio pastato sugadinimu kaltinami du Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos nariai.

Vilniaus apygardos prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl mokslinės, istorinės ir kultūrinės reikšmės turinčios vertybės – Trakų Vokės dvaro rūmų infrastruktūros atnaujinimo.

Tyrimo metu nustatyta, kad neteisėtai pasisavinta beveik 800 tūkst. Lt valstybės ir Norvegijos skirta parama. Sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir didelę istorinę reikšmę turinčio pastato sugadinimu kaltinami du Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos nariai.

Norvegija ir Lietuva Trakų Vokės dvaro rūmų rekonstrukcijai skyrė daugiau kaip 2,2 mln. Lt finansavimą. Už šiuos pinigus rūmuose turėjo būti atlikta šildymo, vėdinimo, vandentiekio ir kanalizacijos sistemų renovacija, pastatyta katilinė.

Tyrimo metu nustatyta, kad ne visi sutartyse numatyti darbai buvo atlikti – nepaklota dalis parketo, netinkamai atliktas perdangos apšiltinimas, nepakeisti automatiniai jungikliai, tačiau dokumentuose melagingai įrašyta, kad statybinės medžiagos panaudotos ir darbai padaryti.

Netinkamai atlikus remonto darbus, buvo sugadinti rūmų pastato pamatai, rūsio, pirmojo ir antrojo aukštų sienos, medinės perdangos.

Dėl nekokybiškų statybos darbų rūsyje ėmė kauptis vanduo, ėmė drėkti itin vertingas mūras, rūmuose išplito pelėsis. Kultūros paveldo departamento duomenimis, sugadinus architektūrinį paminklą, buvo pažeistas viešasis interesas ir padaryta žala už 133 tūkst. Lt., pažymima Vilniaus apygardos prokuratūros ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atstovų trečiadienį paviešintame pranešime.

Baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min