Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvasininkui – įtarimų šešėlis

Kunigas.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kunigas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Telšių rajono Tryškių parapijos klebonas 47 metų Boleslovas Jonauskas įtariamas sukčiavęs ir pasisavinęs parapijiečių socialinę paramą, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Įtarimų dėl sukčiavimo atsirado atsitiktinai. Viena 71 metų tryškiškė balandžio 21-ąją nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį. Moteris buvo nuvežta į ligoninę dėl kojos traumos. Tuomet ir paaiškėjo, kad šiai Tryškių gyventojai jau anksčiau nustatyta negalia, dėl kurios turėjo būti nuolat slaugoma ir prižiūrima. Nuolatinės slaugos išlaidoms kompensuoti valstybė kas mėnesį mokėjo 900 litų.

Moters namiškiai buvo priblokšti, nes nei apie jos negalią, nei apie mokamus pinigus, kuriuos gauti esą padėjo kunigas B.Jonauskas, nebuvo nieko girdėję. Miestelyje netrukus ėmė sklisti kalbos, kad yra ir daugiau pagyvenusių žmonių, kuriems paramą ketino parūpinti Tryškių klebonas.

Kai žinia apie Tryškių klebono rūpinimąsi nuolatine parapijiečių slauga pasiekė Telšių rajono savivaldybę, socialiniai darbuotojai ėmė domėtis išmokas gaunančiais gyventojais.

Paaiškėjo, kad B.Jonausko pastangomis tokios išmokos mokamos septyniems jo parapijoje gyvenantiems žmonėms. Jų amžius – nuo 71 iki 81 metų. Šie tryškiškiai savivaldybės darbuotojams tvirtino apie jokias nuolatinės slaugos išmokas negirdėję ir pinigų negavę.

Telšių savivaldybės Socialinės paramos ir globos skyriaus vedėja Lendra Bukauskienė „Lietuvos rytui“ teigė, kad kunigas B.Jonauskas iš tiesų lankėsi skyriuje, pateikė gydytojų konsultacinės komisijos pasirašytas pažymas dėl parapijiečių negalios.

Kunigui buvę perduoti slaugomiems žmonėms nuvežti neįgalumo pažymėjimai, sprendimai mokėti išmokas.  „Lietuvos rytui“ susisiekti su B.Jonausku vakar nepavyko.  Vyskupijos kurijos informacinės grupės vadovas kunigas Domas Gatautas teigė, kad kunigas B.Jonauskas neigia naudojęsis parapijiečiams skirtais socialinės paramos pinigais. Todėl kol vyksta tyrimas, jokia bažnytinė bausmė jam nebus skiriama. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min