Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 6d. 09:09

Dvejus metus Klaipėdos pareigūnų gaudytas progamišius pridarė nuostolių už 25 tūkstančius eurų

Klaipėdoje policijos pareigūnai sulaikė 23-iejų programišių.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Klaipėdoje policijos pareigūnai sulaikė 23-ejų programišių.

Uostamiesčio pareigūnai išaiškino 23-ejų programišių, kuris, kaip įtariama, pasinaudojęs svetimų žmonių asmeniniais duomenimis, galėjo pasisavinti keliasdešimt tūkstančių eurų. Kartais į svetaines jaunas vyras braudavosi vien dėl chuliganiškų paskatų.

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje baigtas du metus trukęs didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamų veikų, įvykdytų elektroninėje erdvėje. Pranešimas apie įtarimą dėl sukčiavimų, neteisėtų prisijungimų prie informacinių sistemų, neteisėto disponavimo elektroninių mokėjimo priemonių duomenimis bei jų panaudojimo, taip pat kitų nusikalstamų veikų, atsakomybė už kurias numatyta vienuolikoje Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnių, įteiktas neteistam 23 metų klaipėdiečiui.

Policijos pareigūnai nustatė, kad galimai buvo pažeisti virš 100 fizinių asmenų ir 26 juridinių asmenų, tarp kurių yra nemažai įvairių tinklalapių savininkų, teisėti interesai. Ikiteisminio tyrimo metu pateikta civilinių ieškinių, iš viso – 25 971,85 eurų. Tyrimo medžiagą sudaro 18 tomų, didelė tyrimo medžiagos dalis yra skaitmeninė, kuri laikoma optinėse laikmenose.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Sulaikytas 23-ejų programišius.
Klaipėdos apskrities VPK nuotr./Sulaikytas 23-ejų programišius.

Didžiąją ilgo ikiteisminio tyrimo laiko dalį užėmė įtariamojo kompiuterinės technikos ir naudotos programinės įrangos tyrimas bei tyrimo duomenų analizė. Nustatyta, kad minėtas nusikalstamas veikas galimai padaręs asmuo įsibraudavo į įvairius interneto tinklalapius, juose neteisėtai užvaldydavo duomenų bazes su vartotojų prisijungimo duomenimis, po to, pasinaudodamas šiais duomenimis, neteisėtai prisijungdavo prie asmenų elektroninių paskyrų įvairiose informacinėse sistemose.

Policijos pareigūnai dar kartą įspėja internautus, kad to paties slaptažodžio naudojimas skirtingose informacinėse sistemose yra labai neatsargus žingsnis.

Kartais įtariamasis tiesiog svarstydavo, ką „nuveikti“ įsibrovus į svetimas informacines sistemas. Pasitaikė atvejų, kai jis chuliganiškai sugadino interneto puslapį ar paviešino neteisėtai užvaldytą privataus pobūdžio informaciją. Dažniausiai jis sėkmingai slėpdavo savo tapatybę, naudodamasis užsienio valstybėms priskirtais tarpiniais serveriais.

Įtariamasis prisipažino padaręs visas jam inkriminuotas nusikalstamas veikas. Už sunkiausias iš jų, neteisėtą disponavimą elektroninių mokėjimo priemonių duomenimis bei elektroninių mokėjimo priemonių duomenų panaudojimą, įstatyme numatyta griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min