Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvi „Finastos“ darbuotojos teisiamos dėl „sudegintos“ solidaus verslininko investicijos

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto apylinkės teismas nagrinėja baudžiamąją bylą, dėl tarnybos pareigų neatlikimo iškeltą „Finastos“ vertybinių popierių apskaitos skyriaus vadovei Violetai Čirkovai ir buvusiai to paties skyriaus darbuotojai Almai Juodkaitei.

Ketvirtadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti baudžiamoji byla dėl tarnybos pareigų neatlikimo akcinės bendrovės „Finasta“ vertybinių popierių apskaitos skyriaus vadovei Violetai Čirkovai (28 m.) ir buvusiai to paties skyriaus darbuotojai Almai Juodkaitei (51 m.), rašo alfa.lt.

Valstybės tarnautojams prilyginamos darbuotojos kaltinamos tuo, kad 2011 metų lapkričio 15-ąją, dieną prieš pat banko „Snoras“ nacionalizavimą, nespėjo įvykdyti buvusio akcinės bendrovės „City Service“ valdybos nario Arūno Mačiuičio nemokestinio pervedimo, kuriuo iš bankrutuojančio banko į „Finastą“ būtų pervesta 4 000 „Snoro“ obligacijų, įvertintų 408 tūkst. litų.

Bylos duomenimis, 2011 metų lapkričio 15 dieną buvęs „City Service“ valdybos narys atvyko į „Finastos“ būstinę ir pateikė du nurodymus – iš „Snoro“ į „Finastą“ pervesti 4 000 „Snoro“ obligacijų ir, vos tik pervedus, jas parduoti. Tačiau pirmasis nurodymas nebuvo įvykdytas, dėl to negalėjo būti įvykdytas ir antrasis – uždelsus atlikti nemokestinį pavedimą 408 tūkst. litų vertės vertybiniai popieriai nugrimzdo su bankrutuojančio banko laivu.

Dėl to, kad nedelsdamos neįvykdė kliento pavedimų, į teisiamųjų suolą sėdo dvi „Finastos“ vertybinių popierių apskaitos skyriaus darbuotojos – A.Juodkaitė ir V.Čirkova.

Žurnalistams pasiteiravus A.Juodkaitės, ar kas nors iš „Finastos“ vadovų galėjo žinoti apie kitą dieną įvyksiančią „Snoro“ griūtį ir dėl to davė nurodymus užlaikyti A.Mačiuičio pavedimą, kaltinamoji teigė nieko apie tai negalinti pasakyti. „Aš nežinau, ar kas galėjo žinoti. Aš tai tikrai nežinojau – pati praradau „Snoro“ obligacijų už 13 tūkst. litų“, – alfa.lt cituoja A.Juodkaitę.

Ketvirtadienį po teismo posėdžio kaltės nepripažįstanti kaltinamoji A.Juodkaitė pateikė komentarą žiniasklaidai (žr. filmuotą medžiagą).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min