Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvidešimtmetis, smurtu aiškinęsis įsibrovimo į namus aplinkybes, kaltinamas nužudymu

Smūgis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Smūgis
Šaltinis: 15min
0
A A

Už smurtinius veiksmus su dramatiška atomazga savavališkai aiškinantis įsibrovimo į namus aplinkybes dvidešimtmečiui jaunuoliui teks atsakyti baudžiamąja tvarka – Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė perdavė nagrinėti apygardos teismui nusikaltimų žmogaus gyvybei baudžiamąją bylą.

Panevėžyje besimokantis Rokiškio rajono gyventojas A.V. kaltinamas daugybiniais kūno sužalojimais sukėlęs dideles fizines kančias – itin žiauriai nužudęs žmogų.

Rokiškio rajono Kazliškio kaime pernai lapkričio 6 d. pavakare A.V., gindamasis nuo į namus su kitais besibraunančio asmens, keliskart kumščiu trenkė jam į galvą. Kai kiti nekviesti atėjūnai pasišalino, jaunuolis, dar tebepykdamas dėl siekimo įsibrauti, nutarė smurtiniais veiksmais pasiaiškinti santykius su juos atvedusiu asmeniu.

Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė teigia, kad dvidešimtmetis, gynęs namus nuo įsibrovėlių ir neperžengęs būtinosios ginties ribų, nebūtų nusikaltęs, bet vėliau įniršęs padarė nusikalstamą veiką  – mirtinai sumušė žmogų.

„Tokiais atvejais reikia nepažeisti įstatymų nustatytos tvarkos ir elgtis taip, kaip priimta teisinėje ir demokratinėje visuomenėje. Kai įsibrauti siekę asmenys pasišalino, jau negrėsė pavojus, apie įvykį reikėjo pranešti policijos pareigūnams. Būtų išvengta dramatiškų, jau nebeatitaisomų pasekmių – žmogaus gyvybės atėmimo savavališkai pačiam aiškinantis įvykį“, - teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė.

Ikiteisminį tyrimą atliko Rokiškio rajono policijos komisariato tyrėjai, tyrimą organizavo ir kontroliavo iš rokiškiečių kolegų perėmę Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorai.

Už nužudymą sunkinančiomis aplinkybėmis – kankinant arba kitaip itin žiauriai įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę nuo aštuonerių iki 20 metų, arba iki gyvos galvos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min