Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 15d. 16:40

Dviem kauniečiams pritaikytas ketvirtadienį įsigaliojęs įstatymas prieš smurtą šeimoje

Seksualinis priekabiavimas, prievarta
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Seksualinis priekabiavimas, prievarta

Kauno policijos pareigūnai ketvirtadienį pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl smurto šeimoje. Tyrimai pradėti įsigaliojus naujam Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui.

Gruodžio 15 d. apie 0.30 val. bute Savanorių prospekte girtas 24-erių vyras smaugė 22 m. draugę. Pasak policijos pranešimo, vyras sulaikytas ir uždarytas į Kauno apskrities policijos areštinę, Žaliakalnio policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Tą pačią naktį, apie 2 val. 25 min. Jotvingių gatvėje neblaivus (3.51 promilės girtumas) 40 m. G.V. grasino sumušti žmoną 39 m. R.V. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Kauno apskrities policijos areštinę. Santakos policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimo.

Ketvirtadienį įsigaliojęs Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas numato, kad policijos pareigūnas, užfiksavęs smurto artimoje aplinkoje įvykį, nedelsdamas imasi priemonių apsaugoti smurtą patyrusį asmenį ir, atsižvelgdamas į nustatytas aplinkybes, pradeda ikiteisminį tyrimą. Tyrimas pradedamas ir be smurtą patyrusio asmens skundo.

Jeigu nustatomas smurto artimoje aplinkoje faktas, siekiant apsaugoti auką, smurtautojas įpareigojamas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, smurtautojui gali būti uždrausta artintis prie smurtą patyrusio asmens, ieškoti kontaktų su juo, bendrauti. Šias priemones ikiteisminio tyrimo teisėjas skiria ne vėliau kaip per 48 valandas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:17
00:44
00:10

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min