-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dviem šiauliečiams ir vienam Radviliškio rajono gyventojui už vairavimą išgėrus gresia kalėjimas

Nuo 2017 m. sausio 1-osios įsigaliojo naujovė – kriminalizuotas vairavimas išgėrus. Anksčiau girti prie vairo sėdę asmenys sulaukdavo administracinės atsakomybės, o baudžiamoji atsakomybė grėsė tik vairuotojams, sukėlusiems eismo įvykį, dėl kurio buvo sužalotas ar žuvo žmogus.
Įvykio vietoje
Policijos automobilis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Dabar administracinė teisena palies tik tuos vairuotojus, kurie transporto priemonę vairuos lengvo girtumo, o asmenų, kurie vairuos transporto priemonę, būdami apsvaigę nuo alkoholio, kai jų kraujyje bus daugiau negu 1,5 prom. alkoholio, laukia baudžiamoji atsakomybė. Baudžiamasis kodeksas už tai numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų. Taigi pričiuptas vidutiniškai ar sunkiai apsvaigęs vairuotojas savo biografiją „pasipuoš“ įrašu „teistas“, teigiama Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime spaudai.

Pirmieji Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje kriminalizuoto vairavimo išgėrus sankcijas pajus du šiauliečiai ir vienas Radviliškio rajono gyventojas. Pastarasis sausio 1 d. apie 17 val. būdamas neblaivus Radviliškyje, Šiaulių g., nesuvaldė vairuojamo FORD MONDEO, apgadino kelio atitvarą ir nuvažiavo nuo kelio. 30-mečiui vyrui buvo nustatytas 2,03 prom. girtumas. Už sukeltą eismo įvykį jam pradėta administracinė byla, o už tai, kad vairavo neblaivus – ikiteisminis tyrimas.

Tos pačios dienos vakare baudžiamojo kodekso dispozicijon pateko 24 metų šiaulietis. Per tris su puse valandos jam pradėti net du ikiteisminiai tyrimai dėl transporto priemonės vairavimo apsvaigus nuo alkoholio. Gavę pastabių šiauliečių pranešimą, kad Šiauliuose, Lyros g., į automobilių stovėjimo aikštelę įvažiavo automobilis DAEWOO TACUMA, kurio vairuotojas, ko gero, yra neblaivus, nes šalia jo sėdi keleivis su alkoholio buteliu rankoje, patruliai operatyviai nuvyko ir vairuotoją sulaikė. Jam alkoholio matuokliu buvo nustatytas 2,70 prom. girtumas. Tokiais atvejais, kai alkotesteriu nustatytas girtumas siekia per 1,5 prom. ir sprendžiamas klausimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo vairuotojui, įstatymų leidėjas numato, jog jis turi būti privalomai pristatytas į medicinos įstaigą kraujo tyrimui atlikti. DAEWOO TACUMA palikę stovėti automobilių stovėjimo aikštelėje, pareigūnai vaikiną nuvežė į ligoninę, kurioje buvo paimtas jo kraujo mėginys ir, atlikę kitus būtinus veiksmus ikiteisminiam tyrimui pradėti, jį paleido. Tačiau už valandos jie ir vėl susitiko su jaunuoliu, sėdinčiu už to paties DAEWOO TACUMA vairo. Šįkart jam nustatytas mažesnis – 1,78 prom., girtumas, už kurį taip pat numatyta baudžiamoji atsakomybė. Šiaulietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Taigi vyrui prieš teismą teks stoti net du kartus.

Sausio 2-osios vidurdienį Šiaulių AVPK areštinėje atsidūrė dar vienas nuo alkoholio apsvaigęs vairuotojas. Svirduliuojantis 60-metis šiaulietis su dviem draugeliais praeivių buvo pastebėtas Šiauliuose, Vilniaus g., esančios parduotuvės automobilių stovėjimo aikštelėje sėdantys į automobilį OPEL ASTRA. Patrulių sustabdyto automobilio vairuotojas į alkoholio matuoklį įpūtė 2,17 prom.

Kokios baudos gali sulaukti vidutiniškai ar sunkiai apgirtęs vairuotojas? Vairavimas apsvaigus nuo alkoholio prilyginamas nesunkiam nusikaltimui, o tai reiškia, kad už tai grės bauda iki 500 MGL, t.y. , 18 830 eurų. Na, o jei už vairavimą išgėrus bus skiriamas areštas, tai baudžiamasis kodeksas numato, kad už nusikaltimą skiriamas areštas gali siekti nuo penkiolikos iki devyniasdešimties parų. Taip pat teisėjas gali skirti ir baudžiamojo poveikio priemones – uždrausti asmeniui naudotis specialiomis teisėmis, t. y., teise vairuoti transporto priemones bei konfiskuoti Baudžiamojo kodekso uždraustos veikos įrankį – transporto priemonę.

Iš neblaivių (apsvaigusių) vairuotojų vairuotojo pažymėjimas bus paimamas nusižengimo vietoje ir laikinieji leidimai vairuoti nebus išduodami. Dėl teisės vairuoti ir vairuotojo pažymėjimo grąžinimo jie turės kreiptis ne į policiją, o į VĮ „Regitra“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius