-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dviem teisėjams iškeltos drausmės bylos

Teisėjų etikos ir drausmės komisija iškėlė drausmės bylas Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjui Mindaugui Klemeniui ir Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo teisėjai Rimai Krušnienei.
Teisėjai
Teisėjai / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Šiaulių apygardos teismo teikime teigiama, kad teisėjas M.Klemenis, tarpininkaudamas pažįstamai prokurorei dėl dokumento gavimo iš Telšių rajono apylinkės teismo, viršijo savo, kaip teisėjo, įgaliojimus. Komisija nustatė, kad teisėjas ėmėsi padėti pažįstamai prokurorei gauti dokumentus ir nekorektiškai elgėsi su kolege.

Buvo įvertinta, kad toks teisėjo elgesys yra nesuderinamas su Teisėjų etikos kodekso reikalavimais neatstovauti teisme ir nepadėti kitiems asmenims, o su kolegomis elgtis sąžiningai ir korektiškai.

Jadvyga Ročienė ir Vilhelmina Kazlauskaitė kreipėsi į Komisiją dėl teisėjos R.Krušnienės  elgesio, esą teisėja, priimdama sprendimą, turėjo išankstinį asmeninį nusistatymą dėl lietuvių kalbos nemokėjimo. Posėdžio metu teisėja neužtikrino vertėjo ir vertėjavo pati, neva reiškė susierzinimą ir rėkė.

Patikrinimo metu ir pagal teismo posėdžio garso įrašą nustatyta, kad teismo procesas vyko rusų kalba ir be vertimo, bet etikos požiūriu kiti teisėjo veiksmai buvo tinkami. Pasak pačios teisėjos, dėl proceso kalbos ji tokiu būdu norėjo padėti žmogui atsipalaiduoti, susivokti, nukreipti dėmesį nuo kalbos barjero ginčo esmės link. 

Komisija nusprendė iškelti teisėjai R.Krušnienei drausmės bylą ir ją perduoti Teisėjų garbės teismui.

„Pažeisti Teisėjų etikos kodekso principai dėl pagarbos valstybei ir būtinumo laikytis Konstitucijos ir įstatymų. Šiuo pažeidimu sudaromos prielaidos pažeisti kitų posėdyje dalyvaujančiųjų teises, gali būti netinkamai surašyti proceso dokumentai ir nerodoma derama pagarba valstybei“, – po teikimo išnagrinėjimo Komisijos motyvus išdėstė jos pirmininkas A.Norkūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius