Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvylikametį nudūrusiam vyrui teismas sušvelnino bausmę

Apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Apeliacinis teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas patenkino už dvylikamečio berniuko nužudymą nuteisto Gintauto Prancelevičiaus (gim. 1964 m.) skundą dėl Šiaulių apygardos teismo 2009 m. vasario 20 d. nuosprendžio ir trejais metais sušvelnino jam skirtą bausmę.

Kaip infomruoja Apeliacinio teismo atstovė spaudai, vyras vietoj anksčiau skirtų 14 metų laisvės atėmimo kalės 11 metų.

Teismas nuteistojo G. Prancelevičiaus skundą patenkino ir Gintauto Prancelevičiaus veiką dėl mažamečio nužudymo iš chuliganiškų paskatų, užtraukančio griežtesnę atsakomybę, perkvalifikavo į nužudymą be kvalifikuojančių aplinkybių. Pasikeitus nusikaltimo kvalifikavimui, teismas sušvelnino anksčiau G. Prancelevičiui skirtą bausmę.

Nusikaltimo kvalifikavimą teismas pakeitė, kadangi nenustatyta, kad G. Prancelevičius žinojo, kad nukentėjusysis yra mažametis. Be to, buvo nustatyta, kad nusikaltimas padarytas ne iš chuliganiškų paskatų, o kaip ankstesnio konflikto prie parduotuvės su kitu asmeniu pasekmė.

Apeliacinis teismas taip pat sumažino iš G. Prancelevičiaus berniuo tėvams priteistos neturtinės žalis dydį. Vietoj anksčiau priteistų 400  tūkst. litų  nuteistasis privalės jiems sumokėti 200 tūkst. litų.

Tragedija įvyko 2008 m. vasario 26 d. vakarą, kai apsvaigęs nuo alkoholio G. Prancelevičius Pakruojyje viename kieme be jokios priežasties vieną kartą dūrė peiliu 12 metų berniukui į krūtinę.

Nuteistasis neginčijo savo kaltės ir skundė tik veikos kvalifikavimą. Savo apeliaciniame skunde jis teigė, kad incidento metu jam pačiam grėsė realus pavojus, tamsoje jis nematė užpuoliko veido, todėl buvo išsigandęs ir, pamatęs iš už parduotuvės išbėgus keletą asmenų, pasislėpė tarp automobilių. G. Prancelevičius teigia nematęs, kas jį užpuolė ir kam jis dūrė peiliu, bet galvojo, jog tai tas pats asmuo, su kuriuo anksčiau susimušė prie parduotuvės.

Liudytojai nurodė, kad prie parduotuvės apeliantas konfliktavo su kitu asmeniu, kuris nepanašus į vaiką ir yra pilnametis, o ne su nužudytuoju berniuku. Dėl to G. Prancelevičius teigia negalėjęs pagalvoti, kad kieme jį gali užpulti dvylikametis vaikas. Berniuko tėvas teisme patvirtino sūnų buvus jo ūgio. Apeliantas gailisi įvykio metu neteisingai įvertinęs situaciją.

G. Prancelevičius dėl kaltinimo viešosios tvarkos pažeidimu buvo pirmosios instancijos teisme išteisintas, neįrodžius, kad jis inicijavo inkriminuojamą nusikaltimą, o tik gynėsi.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Temos Nužudymas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min