Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2019 01 08 /11:01

E.Kručinskienės smurto prieš sūnų byla neatversta, bet kitą sykį kaltinamoji į teismą bus atvesdinta

Antradienį Kauno apylinkės teisme turėjo būti pradėta nagrinėti kaunietės Eglės Kručinskienės byla. Moteris kaltinama smurtavimu prieš mažametį savo sūnų bei viešosios tvarkos sutrikdymu. Posėdžių salėje ji nepasirodė, tad bylos nagrinėjimas atidėtas. E.Kručinskienė pasiteisino, kad tuo metu veda vaikus į polikliniką. Teismas nutarė kitą sykį kaltinamąją atvesdinti.
Eglė ir Gintaras Kručinskai
Eglė ir Gintaras Kručinskai / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Papildyta 10.59 val. Kauno apylinkės teismas po antradienį neįvykusio pirmojo teisiamojo posėdžio priėmė nutartį į kitą posėdį, vyksiantį vasario 6 d., atvesdinti kaltinamąją E.Kručinskienę. Ši nutartis neskundžiama.

Kaip antradienį tvirtino teismo atstovai, šaukimai kaltinamajai ir jos advokatams nebuvo įteikti. Jie išsiųsti dar pernai metų gruodžio 12 d. Susiskambinus telefonu, E.Kručinskienė pareiškė, kad bylos nagrinėjime negalės dalyvauti, nes tuo metu veda vaikus į polikliniką. Jos gynėjai apie teismo posėdį neva tai nežinoję.

„Tiek kaltinamoji, tiek jos advokatai buvo informuoti apie teismo posėdį. Tad prašiau teismo imtis griežtesnių priemonių ir atvesdinti E.Kručinskienė į kitą teismo posėdį, kad tikrai teismo nagrinėjimas nebūtų vilkinamas ir įvyktų teismo posėdis“, – iškart po neįvykusio teismo posėdžio teigė bylos prokurorė Tatjana Samulevičienė, pabrėžusi, kad toks elgesys – nepagarba teismui.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Tatjana Samulevičienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Tatjana Samulevičienė

Pasak prokurorės, jei teismui bus pateikti dokumentai apie ligą, tai galės būti laikoma pateisinama priežastimi neatvykti į teismo posėdį.

Teismas nutartį dėl atvesdinimo žadėjo priimti per valandą. Ši byla bus nagrinėjama už uždarų durų.

Posėdžių salėje suderinta kito posėdžio data – jis įvyks vasario 6 d. Teisme pasirodęs iki tol visuomenės dėmesio vengęs liudininkas, kuris rugsėjo 29 d. ir pranešė Bendrajam pagalbos centrui apie E.Kručinskienės nederamą elgesį su vaiku, atsisakė bendrauti su žiniasklaida.

Kauno apylinkės prokuratūra teismui baudžiamąją bylą, kurioje E.Kručinskienė kaltinama pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius (fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo mažamečiui bei viešosios tvarkos pažeidimo), į teismą perdavė praėjusių metų lapkritį.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl šių metų rugsėjo 29 dieną Bendrajame pagalbos centre gauto pranešimo, kad Kauno Panemunės parke praeivis pastebėjo moterį, kuri sudavė mažamečiui vaikui.

Kauno miesto Panemunės policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkti reikšmingi duomenys, kurie, prokuratūros vertinimu, patvirtino pradinę informaciją. Tyrimas baigtas nustačius visas faktines įvykio aplinkybes.

Baudžiamas kodeksas numato, kad už viešosios tvarkos pažeidimą gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą mažamečiui numatyta bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Įtarimus keitė ne kartą

15min primena, kad prokuratūra keitė įtarimus ne kartą. Iš pradžių E.Kručinskienei buvo inkriminuojamas tiek smurtas prieš sūnų, tiek viešosios tvarkos pažeidimas. Vėliau surengtoje spaudos konferencijoje prokurorė Daiva Brudnienė patikino, kad paliekami tik įtarimai dėl visuomenės rimties sutrikdymo. Po dviejų dienų paskelbta, kad E.Kručinskienė vėl įtariama fizinio skausmo savo mažamečiui vaikui sukėlimu.

Šio didžiulio visuomenės dėmesio susilaukusio ikiteisminio tyrimo metu įtarimai mušus dukrą buvo pareikšti ir E.Kručinskienės sutuoktiniui Gintarui Kručinskui, tačiau galiausiai ikiteisminis tyrimas vyro atžvilgiu buvo nutrauktas.

E.Kručinskienė kreipėsi į prokuratūrą ir dėl praeivio, kuris iškvietė policiją, veiksmų prieš ją. Tikinama, kad šis asmuo persekiojo E.Kručinskienę su vaikais, grasino jai.

Istorijos pradžia

15min primena, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas rugsėjo 29 dieną, gavus duomenų iš praeivio, kuris pamatė moterį – E.Kručinskienę, galbūt smurtaujančią prieš vieną iš savo mažamečių vaikų. Dvejų metų berniukui galimai buvo suduota per rankas.

Moteriai buvo pateikti įtarimai ir paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Taip pat jai buvo apribota galimybė bendrauti su sūnumi.

Vaikų teisių specialistai tikino, kad mažamečiai iš šeimos paimti dėl jiems grėsusio pavojaus – namuose aptiktų rykštelių, šeimai nesutikus bendradarbiauti su policijos pareigūnais, vaiko teisių apsaugos darbuotojais, tačiau pripažįsta, kad reaguojant į situaciją padaryta klaidų.

Kilus skandalui, vaikai grąžinti tėvui, moteriai leista bendrauti su abiem atžalomis.

Tarnyboms nusprendus vaikus iš šeimos paimti, ši istorija sulaukė didelio visuomenės dėmesio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius