Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Edvinas Šimonėlis neįtikino teismo, neva nežinojęs, kad veža narkotikus, o ne maisto papildus

Darius Milinavičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvi nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Kauno apygardos teisme buvo paskelbtas nuosprendis 26-erių kauniečiui Edvinui Šimonėliui, kuris per valstybės sieną bandė pervežti labai didelį kiekį psichotropinės medžiagos. E.Šimonėliui skirta subendrinta bausmė – laisvės atėmimas 12 metų ir 3 mėnesiams. Bausmę skirta atlikti pataisos namuose.

Jaunas vyras kaltintas tuo, kad 2014 m. balandį, nuvykęs į Lenkiją, neteisėtai įgijo iš Ispanijos atsiųstą labai didelį kiekį psichotropinės medžiagos – sintetinio kanabinoido JWH-307.

Kvaišalus E.Šimonėlis paslėpė po savo 5 klasės BMW automobilio vairuotojo sėdyne, ir taip, išvengdamas muitinės kontrolės, neturėdamas leidimo, iš Lenkijos per Lietuvos valstybės sieną pergabeno minėtas psichotropines medžiagas. Po to jį sustabdė pareigūnai.

Psichotropinė medžiaga – sintetinis kanabinoidas JWH-307 į draudžiamųjų sąrašą įtraukta pagal 2014 m. vasario 21 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymą.

Psichotropinė medžiaga – sintetinis kanabinoidas JWH-307 į draudžiamųjų sąrašą įtraukta pagal 2014 m. vasario 21 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymą.

Kaltinamasis savo kaltės nepripažino, teigė, kad jis važiavo į Lenkiją, nes ten pigesni maisto papildai. Kad tai psichotropinės medžiagos jis neva nežinojo, manė, kad siuntinyje yra pažįstamo asmens jam užsakytas karnitinas.

Kaltę E.Šimonėlis vertė jau mirusiam asmeniui. Teismas šią versiją atmetė kaip gynybinę, bandant išvengti atsakomybės.

Skirdamas bausmę E.Šimonėliui teismas atsižvelgė į padarytų nusikaltimų pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, padarytų veikų motyvus, kaltinamojo asmenybę bei kitas aplinkybes.

Kaltinamasis padarė du tyčinius, vieną labai sunkų ir sunkų, nusikaltimus. E. Šimonėlis jau teistas, teistumas neišnykęs, taip pat baustas administracine tvarka.

Teismas, įvertinęs visą byloje surinktą medžiagą, kaltinamojo, liudytojų parodymus, specialisto išvadas, nusprendė pripažinti E.Šimonėlį kaltu.

Nuosprendyje teigiama: „Atsižvelgiant į tai, kad E.Šimonėlis linkęs pažeisti įstatymus ir daryti nusikalstamas veikas, yra pavojingas visuomenei, todėl jam skirtina reali laisvės atėmimo bausmė, kurios trukmė, atsižvelgiant į atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nebuvimą, skirtina sankcijų vidurkio ribose.“

Nuosprendis per 20 dienų, o suimtam nuteistajam šį terminą skaičiuojant nuo nuosprendžio nuorašo įteikimo dienos, gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min