Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Eglė Kusaitė kviečiama į Maskvą liudyti Magmadovų byloje

Eglės Kusaitės byla
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eglė Kusaitė
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvoje terorizmu kaltinama klaipėdietė Eglė Kusaitė kviečiama atvykti į Maskvą liudyti savo draugų Apti ir Aišat Magmadovų byloje.

Lietuvos ir Rusijos teisėsaugininkai kaltina E.Kusaitę ir Rusijos piliečius Magmadovus rengus teroristinį išpuolį Rusijoje.

Rusijos naujienų portalas kavzkaz–uzel.ru, remdamasis kaltinamųjų Magmadovų motina Tamara Magmadova pranešė, kad sprendimą iškviesti E.Kusaitę priėmė teismas, atsižvelgę į teisiamųjų prašymą.

„Vasario 14 dieną įvyko teismo posėdis. Kitas posėdis numatytas kovo 15–ąją. Teismas planuoja kaip pagrindinius liudytojus iškviesti, nors, manau, daugeliui, nesinori jų kviesti – Eglę Kusaitę ir Chasaną Avsigerajevą“, – sakė T.Magmadova.

Ji tvirtino siekianti, kad teismo posėdis būtų viešas, tačiau to pasiekti nepavyksta.

E.Kusaitės advokatas Kęstutis Stungys BNS sakė nieko negirdėjęs apie Maskvos teismo sprendimą. Jis priminė, kad Magmadovai yra ir Lietuvos prokuratūros liudytojų, kviečiamų į E.Kusaitės bylą, sąraše.

Kita vertus, advokatas tvirtino neįsivaizduojąs, kad Lietuvos pilietė galėtų vykti į Maskvos teismą liudyti. Juoba, kad pagal reiškiamus kaltinimus, teigė K.Stungys, lietuvė Magmadovų byloje turėtų būti ne liudytoja, o kaltinamoji.

„Šios dvi bylos turėtų būti sujungtos ir nagrinėjamos vienos teismo. Dabar jos suskaldytos dirbtinai, nes be Magmadovų nebūtų E.Kusaitės bylos, o be E.Kusaitės – Magmadovų bylos, – sakė teisininkas. – E.Kusaitė kaltinama sukūrusi teroristinę grupę, o Magmadovai – įtraukę E.Kusaitę į teroristinę veiklą.“

E.Kusaitė buvo sulaikyta Lietuvoje 2009 metų spalį, kai rengėsi vykti į Maskvą pas Magmadovus.

Brolis ir sesuo Magmadovai Rusijoje suimti praėjusių metų sausį. A.Magmadovas kaltinamas kūręs ginkluotą organizaciją ir prisidėjęs prie terorizmo. A.Magmadova kaltinama parama teroristinei veiklai.

Lietuvos prokurorų duomenimis, E.Kusaitė buvo užmezgusi ryšius su islamistinėmis grupuotėmis ir rengėsi teroro aktui nepriklausomybės nuo Rusijos siekusioje Šiaurės Kaukaze esančioje Čečėnijos respublikoje.

Anksčiau E.Kusaitė sakė, kad prisipažinimas buvo išgautas smurtu, o kai kurie žmogaus teisių gynėjai ir politikai kėlė klausimus dėl Rusijos federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje. Prokurorai kaltinimus kategoriškai atmeta.

E.Kusaitė devynis mėnesius buvo suimta, tačiau pernai rugpjūtį teismas nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje.

Magmadovus klaipėdietė vadina savo draugais ir visus kaltinimus kategoriškai atmeta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min