Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Eglės Kusaitės draugų Magmadovų motina teigia, kad Rusijos FSB ją verbavo įsiskverbti į čečėnų kovotojų gretas

Vilniuje viešinti Rusijoje nuteistų Apti ir Aišat Magmadovų motina Tamara Magmadova teigia, kad Rusijos specialiųjų tarnybų pareigūnai verbavo ją vykti į Čečėniją, užmegzti santykius su kovotojais ir informuoti apie jų planus. Mainais esą žadėta paleisti dukrą Aišat į laisvę.
Eglės Kusaitės byla
Eglės Kusaitės byla / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Jie sakė, kad paleis Aišat, kad aš važiuočiau į Čečėniją, kokiu nors būdu įsiskverbčiau į neteisėtą ginkluotą grupuotę, kad padėčiau sugauti savo sūnus, kad apie viską praneščiau. Bet aš nieko neatsakiau“, – trečiadienį per spaudos konferenciją pasakojo T.Magmadova.

Gruodžio 26 dieną Maskvos srities teismas klaipėdietės Eglės Kusaitės draugus čečėnus Apti ir Aišat Magmadovus nuteisė šešerių ir dvejų metų laisvės atėmimo bausmėmis už teroristų savižudžių verbavimą.

T.Magmadova tvirtino, kad nei E.Kusaitė, nei jos sūnus ir dukra tikrai nekalti, kad jie negalėjo organizuoti teroro akto.

„Žinau, kad Eglė nekalta, ir kad nekalti mano vaikai“, – teigė moteris.

Ji sakė, kad sūnus Apti negalėjo padaryti nusikaltimų, už kuriuos nuteistas, nes po Peru patirtos avarijos sunkiai sirgo, dažnai gulėjo ligoninėse, sunkiai vaikščiojo.

Pasak moters, Apti ir Aišat specialiųjų tarnybų taikiniu tapo dėl to, kad anksčiau dingo du jų broliai – Ali ir Adamas. T.Magmadova tvirtino norėjusi teisėsaugai įteikti pareiškimus dėl jų dingimo, tačiau esą jų nepriėmė, tuomet motinai buvo pasakyta, kad jos sūnūs tapo kovotojais.

„Jie dingo likus aštuoniems mėnesiams iki Apti ir Aišat suėmimo (...) Apie juos neturiu jokių žinių. Apti ir Aišat parodė neva nužudyto Ali nuotrauką, bet manęs atpažinti kūno nekvietė, o Adamas, sakė, tebėra neteisėtoje ginkluotoje grupuotėje“, – pasakojo T.Magmadova.

Moteris teigė, kad Apti, duodamas pirmuosius parodymus, prisipažino organizavęs ginkluotą nusikalstamą grupuotę, nes esą buvo mušamas, kankinamas, pareigūnai neva žadėjo paleisti seserį mainais už jo prisipažinimą.

Prieš Magmadovus Maskvos teisme liudijo ir jų vaikystės draugas, tačiau, motinos teigimu, jo liudijimas taip pat greičiausiai išgautas jėga.

Čečėnų tautybės Rusijos piliečius saugumo tarnybos sulaikė 2010 metų sausį. Jie kaltinti neteisėtos ginkluotos organizacijos kūrimu ir terorizmu.

Rusijos pareigūnų duomenimis, 2009 metais Apti Magmadovas įstojo į čečėnų kovotojų būrį. Jam esą buvo pavesta užduotis užverbuoti moterų, galinčių atlikti teroro aktus. Su E.Kusaite vyras susipažino internetu ir įkalbinėjo ją tapti mirtininke savižude.

Dėl terorizmo E.Kusaitė teisiama Lietuvoje. Ji buvo sulaikyta 2009 metų spalį. Mergina kaltinama kūrusi organizuotą grupę teroro aktui įvykdyti ir besirengusi susisprogdinti Čečėnijoje strateginės reikšmės objekte.

E.Kusaitė savo ruožtu tvirtina, kad į terorizmą ją bandė įtraukti Valstybės saugumo departamento (VSD) agentai.

Magmadovų atžvilgiu Lietuvoje atliekamas atskiras ikiteisminis tyrimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius