Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas atmetė Eglės Kusaitės skundą dėl registravimosi policijoje

Eglės Kusaitės byla
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eglės Kusaitės byla
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Lietuvos apeliacinis teismas atmetė terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės (gim. 1989 m.) prašymą panaikinti jai įpareigojimą periodiškai registruotis policijoje ir pabrėžė, kad tokį prašymą ji turėjo adresuoti bylą nagrinėjančiam pirmosios instancijos teismui.

Aukštesnysis teismas nustatė, kad Vilniaus apygardos teismo sausio 14 d. nutartis, kuria E.Kusaitei buvo sušvelnintos įpareigojimo periodiškai registruotis policijos įstaigoje sąlygos, yra galutinė ir neskundžiama, tačiau teisiamoji buvo klaidingai informuota apie galimybę skųsti šią nutartį – Vilniaus apygardos teismo nutartyje įrašyta, kad ši nutartis yra skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.  Tačiau Lietuvos apeliacinis teismas konstatuoja, kad ši nutartis priklauso neskundžiamų nutarčių kategorijai – pagal įstatymus prašymų išsprendimas yra neskundžiamas.

Be to, nutartimi, kurią E.Kusaitė skundžia, pirmosios instancijos teismas patenkino jos prašymą sušvelninti jai įpareigojimo periodiškai registruotis policijoje sąlygas, tad šios nutarties skundimas yra procesiškai nelogiškas.

Tuo pačiu teismas pabrėžė, kad prašymas panaikinti kardomąją priemonę – įpareigojimą periodiškai registruotis policijoje – yra iš esmės naujas prašymas, kuris dar nebuvo nagrinėjamas anksčiau ir kurį gali išspręsti tik bylą nagrinėjantis teismas, t. y. Vilniaus apygardos teismas, o ne aukštesnysis teismas.

Skunde Lietuvos apeliaciniam teismui E.Kusaitė prašė įvertinti jai skirtos kardomosios priemonės (įpareigojimo periodiškai registruotis policijoje) pagrįstumą ir ją panaikinti. Savo prašymą E.Kusaitė grindė tuo, kad jokio nusikaltimo nei Rusijoje, nei Lietuvoje nepadarė. Posėdžio Lietuvos apeliaciniame teisme metu E.Kusaitės gynėjas K.Stungys teigė, kad savo elgesiu mergina, paleista į laisvę,  parodė, kad nei bėga, nei slepiasi nuo teismo.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min