Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 22d. 10:29 , atnaujinta: 2013 rugpjūčio 22d. 11:24

Eglės Kusaitės terorizmo byloje – naujas mūšis Apeliaciniame teisme

Apeliacijų nagrinėjimas E.Kusaitės byloje
Rūtos Strakšaitės nuotr. / Eglė Kusaitė su advokatu

Lietuvos apeliacinis teismas pradeda iš naujo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje Eglė Kusaitė itin švelniai nuteista dėl rengimosi įvykdyti teroro aktą Rusijoje.

Ketvirtadienį Apeliacinis teismas pradeda nagrinėti ir Eglės Kusaitės, ir prokurorų skundus dėl nuosprendžio, kuriuo šiai klaipėdietei skirta vos 10 mėnesių nelaisvės už pasirengimą teroro aktui.

Kaip žinoma, pirmosios instancijos Vilniaus apygardos teisme Generalinė prokuratūra siūlė teismui 24 metų klaipėdietę pripažinti kalta dėl rengimosi įvykdyti teroro aktą (susisprogdinti Rusijos Federacijos teritorijoje esančiame strateginiame objekte, siekiant nužudyti kuo daugiau žmonių) ir skirti jai 10 metų laisvės atėmimo bausmę.

Tokios griežtos bausmės prokuratūra E.Kusaitei reikalauja ir apeliaciniame procese. Prokurorai pabrėžia, kad E.Kusaitė siekė žemų tikslų, keršto, susiprogdindama jį būtų padariusi labai daug žalos kitiems žmonėms.

Savo ruožtu nuteistosios gynėjai ir pati E.Kusaitė Apeliacinio teismo prašo ją visiškai išteisinti. Visus prokurorų kaltinimus ji vadina išgalvotais.

15min.lt primena, kad dėl rengimosi įvykdyti teroro aktą Vilniaus apygardos teismas E.Kusaitę pripažino kalta, tačiau skyrė ne 10 metų, o 10 mėnesių laisvės atėmimą. Nuosprendyje pažymima, kad byloje nėra duomenų, jog E.Kusaitė gamino sprogmenis, juolab kad kūrė organizuotą grupę teroro aktui surengti ir dalyvavo jos veikloje. Todėl teismas išteisino E.Kusaitę dėl dalyvavimo organizuotoje teroristų grupėje.

Tačiau teismui pakako duomenų konstatuoti, kad mergina vyko į Maskvą, planuodama susisprogdinti. Teismas atsižvelgė į tai, kad saugumo tarnybos užkirto kelią sprogdinimams, jokių rimtesnių padarinių E.Kusaitės planai nesukėlė.

10 mėnesių nelaisvė – tiek, kiek E.Kusaitė praleido už grotų ikiteisminio tyrimo metu. Vadinasi, jei šis nuosprendis įsiteisės, nuteistajai nebereikės nė vienai dienai keliauti už grotų.

Apeliaciniame procese Generalinei prokuratūrai atstovauja naujas prokuroras – iš darbo išėjusį Mindaugą Dūdą pakeitė Artūras Urbelis.

Nuteistoji E.Kusaitė į teismą, kaip visada, atvyko su palyda – posėdyje dalyvauja ne tik jos advokatas Kęstutis Stungys, bet ir giminaičių, ištikimų rėmėjų būrys.

Teisėjų kolegijai pirmiausiai kilo klausimas, ar skundai turi būti nagrinėjami viešai.

„Aš tik už viešą teismo posėdį. Man reikia, kad visuomenė žinotų apie VSD susidorojimą su manimi. O jie to bijo“, – pareiškė E.Kusaitė.

Tuo tarpu prokuroras A.Urbelis pareiškė, kad teismas turi būti neviešas. Generalinės prokuratūros atstovas šį prašymą motyvavo noru apsaugoti E.Kusaitės asmeninio gyvenimo paslaptis. Anot prokuroro, svarbu ir tai, kad rengimosi daryti teroro aktą pradžioje nuteistoji apskritai dar buvo nepilnametė.

Kolegija, pasitarusi vietoje, nutarė bylą nagrinėti viešame teismo posėdyje. Šią nutartį susirinkusieji nuteistosios rėmėjai, kuriems pagal galiojančią tvarka posėdyje privalu elgtis santūriai, pasitiko plojimais.

„Gerbiamų žiūrovų prašome laikytis rimties, tvarkos, netrukdyti teismui nagrinėti bylą“, – geranoriškai įspėjo kolegijos pirmininkas Linas Šiukšta, paminėjęs, kad priešingu atveju proceso stebėtojai gali būti pašalinti iš teismo salės.

Generalinės prokuratūros atstovas A.Urbelis paprašė prie bylos prijungti beveik trejų metų senumo medžiagą – teisinės pagalbos būdu 2010 metų gruodžio 30 dieną gautą 97 puslapių Rusijos generalinės prokuratūros atsakymą į Lietuvos generalinės prokuratūros prašymą. Medžiagoje yra su E.Kusaitės byloje minimais broliu ir seserimi Apti ir Aišat Magmadovais susijusi informacija.

Apeliacinis teismas paskelbė byloje pertrauka, kad su šia papildoma medžiaga galėtų susipažinti nuteistoji ir jos gynyba.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min