Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Eišiškių punkte supleškėjo vienatūris, įtariamas padegimas

Eišiškių punkte sudegęs „VW Sharan“
VSAT nuotr. / Eišiškių punkte sudegęs „VW Sharan“
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Eišiškių kontrolės punkte visiškai sudegė iš Baltarusijos į Lietuvą vykęs automobilis „Volkswagen Sharan“. Incidento metu žmonės nenukentėjo, apgadinta punkto infrastruktūra. Įtariama, kad vientūrį jo keleivis Baltarusijos pilietis padegė po to, kai punkte dirbę pasieniečiai jame aptiko kontrabandinių cigarečių.

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, pirmadienį VSAT Varėnos rinktinės Purvėnų užkardos pasieniečiai įprasta tvarka tikrino iš Baltarusijos į Lietuvą važiuojančio automobilio „Volkswagen Sharan“ ir juo vykusių asmenų dokumentus.

Vienatūrį lietuviškais numeriais vairavo jo savininkas 28-erių Šalčininkų rajono gyventojas. Kartu vyko keleivis, 22-ejų Baltarusijos pilietis. 1996 m. laidos automobilio ir asmenų dokumentai buvo tvarkingi.

Eišiškių punkte nėra muitinės, todėl čia pasieniečiai tikrina ir asmenų gabenamus daiktus bei prekes. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad vienatūriu nieko draudžiamo nevežama, tačiau „Volkswagen Sharan“ VSAT pareigūnams pasirodė įtartinas, ypač ertmės po galiniais sparnais. Pasieniečiai beveik neabejojo, kad ten yra įrengtos slėptuvės, todėl vairuotojui nurodė patraukti automobilį iš patikrinimo vietos į šoną.

Buvo rengiamasi „Volkswagen Sharan“ nuvaryti į netoliese esančią Purvėnų užkardą, kur yra techninės sąlygos atlikti detalią patikrą. Vairuotojas ir keleivis tuo metu lūkuriavo prie automobilio, kurio visos durelės ir kapotas buvo atidaryti atliekant apžiūrą.

Staiga pasieniečiai išvydo, kaip akimirksniu pakilo ugnies stulpas ir automobilį apėmė didelės liepsnos. Prieš tai baltarusis, įtariama, kažko šliūkštelėjęs į „Volkswagen Sharan“ saloną ir atšokdamas nuo jo padegė automobilį.

VIDEO: Eišiškių kontrolės punkte užsiliepsnojo „VW Sharan"

Pasieniečiai griebė du gesintuvus ir bandė malšinti ugnį. Tai buvo itin sudėtinga daryti dėl milžiniškos kaitros, kuri  tvoskė nuo atvira liepsna degančios mašinos. Kautis su liepsna padėjo į punktą greitai atvykę iškviesti ugniagesiai, nors ir jiems dar teko apie 10 minučių plušti, kol „Volkswagen Sharan“ buvo visiškai užgesintas.

Laimė, žmonės par šį incidentą nenukentėjo. Jo metu Eišiškių punkte tebuvo tik šis per sieną vykęs ir visiškai supleškėjęs automobilis. Dėl kaitros skilo greta esančių statinių langai, apdegė patikros vietą dengianti stoginė ir asfaltas po sudegusiu automobiliu ir prie jo.

Pasieniečiai sulaikė ir vairuotoją, ir keleivį. Apžiūrint mašinos likučius pradėjo aiškėti, kodėl baltarusis galėjo taip drastiškai pasielgti. Automobilio degėsiuose rasta apie 230 apdegusių cigarečių „NZ SuperSlim“ ir „Minsk“ pakelių.

Beje, automobilio vairuotojas Šalčininkų rajono gyventojas šiemet jau buvo baustas muitininkų už kontrabandos gabenimą.

Dėl šio įvykio automobilių ir asmenų praleidimas per Eišiškių punktą buvo sustabdytas maždaug valandai.

Abu sulaikytuosius, sudegusį automobilį ir cigaretes pasieniečiai perdavė Šalčininkų rajono policijos pareigūnams. Jie dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo visuotinai pavojingu būdu pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min