Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 15d. 08:42

Stos prieš teismą: šiaulietis kaltinamas iš draudimo bendrovių apgaule įgijęs per 14 tūkst. eurų

Teisėjo plaktukas
cardplayer.com nuotr / Teisėjo plaktukas

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai, bendradarbiaudami su Šiaulių apylinkės prokuratūra, baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui nagrinėti dėl sukčiavimo bei turto sugadinimo perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 29 metų šiaulietis kaltinamas iš septynių draudimo bendrovių apgaule įgijęs per 14 tūkstančių eurų draudimo išmokų ir pasikėsinęs dar jų gauti per 2 000 eurų. Šis vyras dėl sukčiavimo į policijos akiratį patenka jau antrą kartą.

Kaip teigiama Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime spaudai, 2014 metais bendrovė „Orakulas“, patikrinusi savo kliento, kuriuo buvo minėtas vyras, internetines operacijas, nustatė, kad jis, neturėdamas savo („Orakulo“) asmeninėje lažybų sąskaitoje asmeninių pinigų ir sukčiaudamas, įgijo bei pervedė į savo asmeninę sąskaitą banke 129 097 Lt. Tada jis nuo baudžiamosios atsakomybės išsisuko, atlyginęs bendrovei patirtus nuostolius ir su ja susitaikęs.

Dabar gi šiaulietis savo sukčiavimo objektu pasirinko draudimo bendroves. 2019 metų sausio pabaigoje į policiją kreipėsi AB „Lietuvos draudimas“ dėl savo kliento, kuris nuo 2017 metų balandžio į minėtą įmonę kreipėsi net 9 kartų dėl draudimo išmokų, patirtų eismo įvykiuose. Iš pradžių draudimo bendrovė vyrui išmokas mokėjo. Tačiau eismo įvykių dažnis sukėlė įtarimą ir 2018 m. spalį „Lietuvos draudimas“ paskaičiuotą išmoką dėl autoįvykyje patirtų nuostolių sustabdė.

Bendrovės darbuotojai pasidomėjo, ar šiaulietis nėra ir kitų draudimo bendrovių klientas. Informacija buvo pribloškianti. Pasirodo, vyras nuo 2015 metų yra nukentėjęs net 25 eismo įvykiuose. 2015 ir 2016 metais į draudimo bendroves vyras kreipėsi po vieną kartą, o štai 2017 ir 2018 metais eismo įvykiai, kuriuose nukentėdavo šiaulietis, kartodavosi kas mėnesį ar net po du, o kartais ir tris kartus per mėnesį.

Sukčius draudiminių įvykių spektakliams įsigijo 15 automobilių. Vieni jų atlaikydavo po keletą išprovokuotų avarijų, kiti – tik po vieną.

Disponuodama tokia informacija AB „Lietuvos draudimas“ kreipėsi į policiją ir Šiaulių miesto bei rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jo metu buvo konstatuota, kad šiaulietis įtariamas eismo įvykius išprovokavęs ne tik Šiauliuose, bet ir Panevėžyje bei Kaune. Panevėžyje jo pamėgta vieta buvo Šalia „Babilono“ prekybos centro esanti automobilių stovėjimo aikštelė, Šiauliuose – Pramonės g. ir joje esanti automobilių stovėjimo aikštelė prie „Bruklino“ prekybos centro, Aukštosios ir Lukšio gatvių sankryža bei kitos vietos.

Dažnos situacijos būdavo, kai vyras, pastebėjęs iš kairės atvažiuojantį automobilį, padidindavo greitį ir sudarydavo tokią situaciją, kad atvažiuojančio automobilio vairuotojas nebespėtų sustabdyti savo automobilio ir trenktųsi į jo vairuojamą automobilį. Analogišką situaciją jis sukurdavo ir važiuodamas pagrindiniu kelių, kad šalutiniu keliu važiuodamas žmogus nebespėtų sustoti. Kartais be jokios būtinybės staigiai nuspausdavo stabdžių pedalą, kad iš paskos važiuojantis automobilis nespėdavo sustoti ir trenkdavosi į jo automobilio galą.

Savo planams realizuoti per minėtą laikotarpį jis už nedidelę kainą įsigijo 15 automobilių. Vieni jų atlaikydavo po keletą išprovokuotų eismo įvykių, kiti – tik po vieną.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min