TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekologinės nelaimės vietoje baigtas produktotiekio remontas

Įvykio vietoje
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Mažeikių naftos įmonės „Orlen Lietuva“ atstovai pranešė naktį baigę remontuoti vamzdyną Polockas-Ventspilis Rokiškio rajone, kur prieš tris dienas išsiliejo dyzelino.

Šiąnakt, apie 1 val. nakties, baigtas remontuoti vamzdynas Polockas-Ventspilis Rokiškio rajone ir atnaujintas dyzelino tiekimas iš Baltarusijos į Latviją. Suvirinus vamzdį buvo atsuktos sklendės ir pripildytas vamzdynas, įjungi siurbliai ir pradėtas dyzelino perpumpavimas, rašoma penktadienį išplatintame „Orlen Lietuva“ viešųjų ryšių direktorės Aurelijos Trakšelienės pranešime.

Šiuo metu toliau vykdomi aplinkos valymo darbai.

Avarijos likvidavimui yra sutelktos didžiulės pajėgos: čia dirba apie 70 žmonių, „Orlen Lietuva“ ir 11 rangovinių organizacijų specialistų, į pagalbą atskubėjo ir vamzdyno dalį Latvijoje eksploatuojančios įmonės „LatRosTrans“ darbuotojai, „Lietuvos geležinkeliai“, pasitelkta apie 50 specialiosios technikos priemonių: ekskavatoriai, teršalų surinkimo įranga, mašinos, geležinkelio cisternos.

„Valymo darbai tęsis ir po Naujųjų, nes operaciją apsunkina sudėtingos oro sąlygos. Tačiau net ir šioje situacijoje, avariją likviduojame operatyviai ir maksimaliomis pajėgomis, specialistai dirba be pertraukų dieną ir naktį, veiksmus koordinuojame su Rokiškio savivaldybės sudarytu ekstremalios situacijos komitetu“, – pranešime cituojamas „Orlen Lietuva“ gamybos direktorius Viktoras Vasilavičius.

Pasak jo, siekiama surinkti visą išsipylusį kurą. Melioracijos griovyje, į kurį pateko naftos produkto, yra pastatytos užtvankos ir sumontuota naftos produktų surinkimo įranga, užkirstas kelias dyzelinui patekti į Vyžuonos upę.

Vamzdyno avarija Rokiškio rajone, Bryzgių kaime, įvyko gruodžio 28 d. Jos priežastis ir nuostolius tiria speciali „Orlen Lietuva“ sudaryta komisija, į kurią įtraukti vamzdynų, fizinės saugos, ekologijos, techninės analizės, mechanikos ir kiti specialistai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min