Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekstremalus gaisras Radviliškyje: liepsnas gesina sraigtasparnis, ugnies nepavyksta numalšinti

Šaltinis: 15min, BNS
15
A A

Trečiadienį apie ketvirtą valandą ryto Radviliškio įmonėje „Gairelita“ kilęs gaisras sukėlė ant kojų specialiąsias tarnybas. Dėl jo mieste susidarė ekstremali padėtis, apie kurią buvo perspėti radviliškiečiai. Nuo didžiulio gaisro nešami dūmai užklojo dalį Radviliškio. Liepsnos nevaldomai kyla kelias dešimtis metrų.

Papildyta 17.16 val. Ugnies nepavyksta numalšinti

Gausioms ugniagesių pajėgoms ir kariams nepavyksta numalšinti didelio gaisro granulių gamykloje Radviliškyje.

„Deja, stiprus vėjas gesinimo darbus lėtina. Ugniagesiai gelbėtojai deda didžiules pastangas, bet vėjas ne jų naudai. Ten yra labai didelis vėjas“, – BNS trečiadienio pavakare sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė.

Užsiliepsnojo milžiniška atliekų krūva

Kaip 15min informavo Bendrasis pagalbos centras, spalio 5 d., 4 val. 08 min., pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Radviliškyje., Žironų g., UAB „Gairelita“ teritorijoje, kilo gaisras.

Užsiliepsnojo 15 metrų aukščio medžio atliekų krūva. Daugiausia tai pjuvenos ir atraižos. Kilus stipriam vėjui liepsnos apėmė kone visą pjuvenų krūvą.

Apie vidurdienį į pagalbą suvaldyti liepsnas buvo pasitelktas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8. Įvykio vietoje dirba kelios dešimtys autocisternų iš aplinkinių rajonų: Panevėžio, Mažeikių, Šiaulių.

Skaitytojo Petro nuotr. /Gaisras Radviliškio įmonėje „Gairelita“
Skaitytojo Petro nuotr. /Karinių oro pajėgų sraigtasparnis gesina gaisras Radviliškio įmonėje „Gairelita“

Mieste budi Šiaulių apskrities VPK darbuotojai. Užtikrina tvarką mieste ir gaisro prieigose. Kai atskrido sraigtasparnis su vandens „kriauše“ teko daugybę žmonių patraukti atokiau patogių stebėjimo vietų.

Sraigtasparnis pripildyti „kriaušę“ užtrunka apie penkias minutes. Tuomet pila visą talpą ant siautėjančių liepsnų. Tiksliai ir patogiai priskristi trukdo aukštos įtampos laidai bei stiprūs vėjo gūsiai.

VIDEO: Gaisras Radviliškyje: nevaldomos liepsnos į viršų kyla kelias dešimtis metrų

Į pagalbą gesinti gaisro netoli Radviliškio, kur paskelbta ekstremali situacija, PAGD prašymu atvykoi ir 20 Lietuvos kariuomenės karių, popiet pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

„Lietuvos kariai įvykio vietoje darbus šiandien planuoja tęsti iki 22 valandos. Jei reikės, kariai teiks pagalbą ir rytoj“, – teigiama raštu išplatintame KAM pranešime.

Suvaldyti liepsnas tapo itin sudėtinga dėl stipraus ir gūsingo vėjo. Ugniagesiai teigia, kad planas suvaldyti tokias liepsnas yra, tačiau orų prognozės praneša dar didesnį vėją. Greitai gaisro suvaldyti nepavyks. Ugniagesiams vežami lauko tualetai.

VIDEO: Šalia gaisro gyvenantys žmonės bijo, kad ugnis nepasiektų jų namų

Artimiausi gyventojai evakuoti

PAGD atstovė patikino, kad dėl Radviliškį pavojingai apėmusių dūmų ir smogo miesto gyventojams buvo išsiųsti perspėjimai į mobiliuosius telefonus.

Radviliškio savivaldybėje taip pat vyko neeilinis posėdis – sušaukta Ekstremalių situacijų komisija.

„Kaip gaisras pats, jis nėra pavojingas, pavojingas prie pat esantiems gyventojams, kurių ten yra keturios šeimos. Gyventojai šiuo metu evakuoti – išvažinėjo kas pas gimines, kas pas senelius, tačiau esame paruošę reabilitacijos centre gyvenamąsias vietas, jeigu tik poreikis atsiras, gyventojai bus apgyvendinami“, – naujienų agentūrai BNS pasakojo meras.

Čia gyvenantys žmonės daugelis liko saugoti savo namų. Jie nemiega jau nuo ketvirtos valandos ryto. Visi kaip vienas sako, jog yra rašytas ne vienas raštas dėl tokio pjuvenų laikymo, perspėta apie pavojų.

Šių šeimų namai yra prie pat gaisro vietos, juos pasiekia žiežirbos, todėl ten budi priešgaisrinės pajėgos.

Grėsmės gaisrui išplisti nėra, tačiau didžiausią rūpestį Radviliškiui kelia dūmai: gyventojai apie tai informuojami policijos per garsiakalbius, budi greitoji medicinos pagalba, dalinami respiratoriai.

Netoli uždūmintos teritorijos yra mokykla. Nors, pasak A.Čepononio, pačioje mokykloje dūmų nėra, didelė dalis vaikų gyvena jų apimtoje teritorijoje, todėl jie namo bus išleidžiami tik su tėvais.

VIDEO: Milžinškas gaisras Radviliškyje – dega didžiulė medžio atliekų krūva

„Trumposiomis žinutėmis informuota visa miesto bendruomenė apie situaciją, nes ji tęsis ne valandą, ne dvi ir ne dieną. Kad ir atvirą liepsną užgesinsime, tačiau vidinis smilkimas ir židinio panaikinimas, kaip sako specialistai, gali užtrukti“, – BNS sakė meras.

Nepaisant to, didžiojoje dalyje miesto, pasak jo, gaisro padariniai nejuntami, į uždūmintą teritoriją nepatenka ir viešąsias paslaugas teikiančios įstaigos.

Esate įvykio vietoje? Nuotraukas, vaizdo įrašus bei informaciją siųskite 15min@15min.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min