Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Elektrėnus šiurpino keturratį apsižergęs 16-metis traktorininkas

Šeštadienį prasidėjusi 10-oji baikerių fiesta "Bike Show Millennium 2009" Kaune tęsis iki sekmadienio vakaro.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: ant dviejų ratų važiuojantis keturratis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vaikinas vienoje iš pagrindinių ir judriausių gatvių pažeidė ne vieną KET punktą: važiavo priešinga eismo puse, nepraleido į pėsčiųjų perėją įžengusio pėsčiojo, keisdamas važiavimo kryptį nerodė įspėjamojo posūkio signalo ir iš chuliganiškų paskatų, siekdamas atkreipti kitų asmenų dėmesį, važiavo ant dviejų vienos ašies keturračio motociklo ratų, taip keldamas pavojų sau ir aplinkiniams.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Elektrėnų PK) pareigūnai Elektrėnuose nustatė chuliganiško vairavimo atvejį, kai šešiolikmetis Elektrėnų gyventojas, tik 2010 metų rugpjūčio mėnesį gavęs traktoriaus ir savaeigės mašinos vairuotojo pažymėjimą ir neturėdamas vienų metų vairuotojo patirties, įžūliu keturračio motociklo vairavimu vienoje iš pagrindinių ir judriausių gatvių pažeidė ne vieną Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) reikalavimą.

Vaikinas važiavo priešinga eismo puse, nepraleido į pėsčiųjų perėją įžengusio pėsčiojo, keisdamas važiavimo kryptį nerodė įspėjamojo posūkio signalo ir iš chuliganiškų paskatų, siekdamas atkreipti kitų asmenų dėmesį, važiavo ant dviejų vienos ašies keturračio motociklo ratų, taip keldamas pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams.

Jaunas ir neatsakingas vairuotojas pažeidė KET 9, 37, 88.2 ir 125 punktų reikalavimus, už ką atsakomybė numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 124 2 str. 2 d. (Chuliganiškas vairavimas, tai yra kelių eismo taisyklių pažeidimas dėl chuliganiškų paskatų, keliantis pavojų eismo saugumui arba savo ar kitų žmonių saugumui, – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienerių iki dvejų metų, o asmenims, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, – baudą nuo dviejų tūkstančių penkių šimtų iki trijų tūkstančių penkių šimtų litų), 1 241 str. 1 d. (Važiavimas esant draudžiamam šviesoforo signalui arba reguliuotojo gestui, nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalauja taisyklės, – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto iki dviejų šimtų litų arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vieno iki šešių mėnesių), 2 d. (Kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas, taip pat vairuotojų pareigų pėstiesiems, išskyrus šio straipsnio pirmojoje dalyje nurodytas pareigas, nevykdymas, važiavimas šaligatviu, veja ar pėsčiųjų (dviračių) taku, Kelių eismo taisyklėse nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimas, draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymas, vairuotojų apsisukimas pėsčiųjų perėjose, tuneliuose, ant tiltų, estakadų, viadukų ir po jais, tolimųjų šviesų neperjungimas į artimąsias šviesas tamsoje, likus iki atvažiuojančios priešpriešiais transporto priemonės mažiau kaip 150 metrų, važiavimo automagistralėse, taip pat žmonių vežimo taisyklių pažeidimas – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų) ir 7 d. (KET pažeidimai, išskyrus numatytuosius šiame kodekse, – užtraukia vairuotojams įspėjimą arba baudą nuo dvidešimties iki keturiasdešimties litų).

Taigi trumpa ir neleistina vairavimo patirtis jaunuoliui gali baigtis ne tik pinigine bauda, bet ir teisės vairuoti transporto priemones praradimu, pažymima Vilniaus apskrities VPK Elektrėnų policijos komisariato organizacinės grupės vyresniosios specialistės Erikos Čaikovskajos antradienį parengtame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min