Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus panevėžietis išviliodavo per internetines pažintis

Elektroninė bankininkystė
Elektroninė bankininkystė
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Jolita Pocienė perdavė nagrinėti teismui dar vieną su sukčiavimais pasinaudojant internetinėmis pažintimis susijusią nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu kaltinamas panevėžietis H.V.

Panevėžio apygardos prokuratūra praneša, kad greituosius kreditus svetimais vardais H.V. padėdavo gauti internetinės pažintys. Vaikinas, tapęs internetinių svetainių www.one.lt ir www.xklubas.lt vartotoju, buvo susikūręs anketas svetimais vardais.

Internetiniuose puslapiuose jis prisiregistravo turėdamas tikslą susirašinėjimo metu gauti iš žmonių elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus ir tada jų vardu paimti greituosius kreditus.

 Jaunuoliui patiklios draugės, gyvenančios Panevėžio, Marijampolės, Kretingos ir kituose rajonuose, leisdavo pasinaudoti jų banko sąskaitos identifikavimo, prisijungimo ir valdymo duomenimis. Sukčiautojui pavykdavo naująsias pažįstamas įtikinti, kad jo sąskaita užblokuota ir firma negali jam pervesti uždirbtų pinigų iš užsienio.

 Tokios dvi nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamosios bylos, perduotos Panevėžio apylinkės prokuroro Pauliaus Jasiukaičio, jau nagrinėjamos miesto apylinkės teisme, dar keletas paaiškėjusių naujų nusikalstamų veikų baigiama tirti ir netrukus pasieks teismą.

 Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai šiemet perdavė nagrinėti teismui atskleistas ir ištirtas 25 nusikalstamas veikas, susijusias su elektronine bankininkyste, įvairiais sukčiavimais pasinaudojant internetinėmis klientų aptarnavimo paslaugomis ir neteisėtu mokėjimo instrumentų disponavimu bei jų panaudojimu – dalis nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamųjų bylų jau išnagrinėtos ir kaltininkai nuteisti, kai kurios šiuo metu nagrinėjamos teisme.

 Už svetimo turto įgijimą apgaule baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų, už neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą – bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min