Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 3d. 13:57

Emigrantams sugrįžimą iš Jungtinės Karalystės apkartino Lietuvos pasieniečiai

Suėmimas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Suėmimas

Pasieniečiai sulaikė nusikaltimais įtariamus raseiniškį ir alytiškį.

Pirmadienį VSAT pareigūnams įkliuvo nusikaltimais įtariami Raseinių ir Alytaus gyventojai. Vienas sulaikytas pasienyje su Lenkija atvykstant į Lietuvą, kitą iš Jungtinės Karalystės lėktuvu išsiuntė tos šalies teisėsaugininkai.

Pirmadienį vakare VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu patikrinti sustabdė iš Lenkijos ką tik įvažiavusį mikroautobusą „Mercedes Benz“ angliškais valstybiniais registracijos numeriais. Juo iš Jungtinės Karalystės vyko grupė žmonių. Kontrolės metu vairuotojo pateikti asmens bei mašinos dokumentai buvo nepriekaištingi. Tvarkingi buvo ir keleivių pateikti asmens dokumentai, tačiau vieną jų VSAT pareigūnams teko išlaipinti iš mikroautobuso.

VSAT nuotr./Pasienietė
VSAT nuotr./Pasienietė

Paaiškėjo, kad nusikaltimo padarymu įtariamo 23 metų Raseinių gyventojo nuo praėjusių metų gruodžio vidurio ieškojo Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Mikroautobusu vykę žmonės daugiau nebuvo užlaikyti ir tęsė kelionę, o raseiniškis buvo pristatytas į Kalvarijos užkardą. Apie ieškomojo sulaikymą pasieniečiai pranešė paieškos iniciatoriui. Antradienį popiet jį planuota perduoti Kauno policijos konvojui.

Dar vienas lietuvis, vengęs teisingumo, pirmadienį įkliuvo Vilniaus oro uoste. Čia dirbantys pasieniečiai gavo informacijos, kad reisu iš Jungtinės Karalystės atskrendančiame lėktuve yra grąžinamas asmuo. Orlaivio įgula, kaip įprasta tokiais atvejais, VSAT pareigūnams perdavė voką. Jame buvo iš Jungtinės Karalystės už šioje šalyje padarytus teisės pažeidimus išsiųsto 20 metų Alytaus gyventojo dokumentai.

Informaciją apie šį vyrą VSAT pareigūnai patikrino turimose duomenų bazėse ir išsiaiškino, kad nemalonumų jis turi ir gimtinėje. Nustatyta, kad alytiškis yra įtariamas nusikaltimo padarymu, todėl nuo praėjusių metų rugsėjo pabaigos buvo ieškotas Alytaus policijos.

Apie vyro sulaikymą pasieniečiai pranešė paieškos iniciatoriui ir tą pačią dieną alytiškį perdavė Vilniaus oro uoste budėjusiems policijos pareigūnams.

2014 m. VSAT pareigūnai sulaikė 670 asmenų, kurių dėl įvairių nusikaltimų ar pažeidimų ieškojo Lietuvos ir užsienio valstybių teisėsauga.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min