Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 13d. 16:31

Emigrantui gresia belangė: už fiktyvias santuokas su pakistaniečiais – po 1 500 svarų

Rolandas Žmūrikas kaltinamas dviejų fiktyvių santuokų Jungtinėje Karalystėje organizavimu.
15min.lt nuotr. / Rolandas Žmūrikas kaltinamas dviejų fiktyvių santuokų Jungtinėje Karalystėje organizavimu.

1 500 svarų – tokią kainą sumokėjo Jungtinėje Karalystėje gyvenantys du pakistaniečiai, susituokę su lietuvėmis. Fiktyviai už trečios šalies piliečių ištekėti ir užsidirbti pinigų savo giminaitėms pasiūliusiam 32-ejų Rolandui Žmūrikui gresia belangė.

Į Klaipėdos apygardos teismą trečiadienį atvestas R.Žmūrikas aštuonerius metus gyveno Jungtinėje Karalystėje, Bostono mieste. Už įtarimus prekyba žmonėmis vyras prieš keletą mėnesių pargabentas į Lietuvą, jam gresia nemalonumai.

Viena iš nukentėjusiųjų tuomet jam buvo įsiskolinusi ženklią sumą pinigų, norėdamas, kad atsiskaitytų, jis pasiūlė sumokėti jam ištekant už trečios šalies piliečio, kuris įgijo teisę gyventi Europos Sąjungoje, – pasakojo prokuroras.

„Rolandas Žmūrikas kaltinamas prekyba žmonėmis. Bylos esmė: jis organizavo dvi fiktyvias santuokas, vieną savo sesers, kitą – pusseserės, už 1 500 svarų. Moterys susituokė su Pakistano piliečiais. Jis pasinaudojo šių nukentėjusiųjų tuo metu buvusia bloga materialine padėtimi. Viena iš nukentėjusiųjų tuomet jam buvo įsiskolinusi ženklią sumą pinigų, norėdamas, kad atsiskaitytų, jis pasiūlė sumokėti ištekant už trečios šalies piliečio, kuris įgijo teisę gyventi Europos Sąjungoje“, – Klaipėdos apygardos teisme prieš pirmąjį teismo posėdį sakė prokuroras Ruslanas Ušinskas.

Visas veiksmas vyko Jungtinėje Karalystėje, kur jaunos, kiek per 20 metų lietuvės už panašaus amžiaus pakistaniečių ištekėjo 2013-2014 metais. Su oficialiais sutuoktiniais moterys iš tiesų negyveno. Bylos duomenimis, R.Žmūrikas apmokėjo vienos iš moterų kelionę iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę, pasirūpino jos apgyvendinimu, kita sunkiai materialiai besivertusi moteris, turinti nepilnamečių vaikų, gyveno kaltinamojo mieste, Bostone. Pats įtariamasis savo kaltę neigia ir trečiadienį teisme teigė parodymus duosiantis tik po liudytojų apklausos.

15min.lt nuotr./Rolandas Žmūrikas kaltinamas dviejų fiktyvių santuokų Jungtinėje Karalystėje organizavimu.
15min.lt nuotr./Rolandas Žmūrikas kaltinamas dviejų fiktyvių santuokų Jungtinėje Karalystėje organizavimu.

Tikrino pareigūnai

Anot prokuroro, abi moterys žinojo, kad santuokos bus fiktyvios. Prieš jų įregistravimą joms reikėjo keletą kartų apsilankyti migracijos tarnyboje, kur vykdavo interviu. Pareigūnai tikrino, ar santuoka sudaroma oficialiai užduodami asmeninius klausimus.

Buvo nupasakota apie būsimų jaunikių gyvenimą, tėvus, bendrą pažintį, gyvenamąsias vietas, daug smulkmenų buvo apderinta prieš interviu, – pasakojo R.Ušinskas.

„Užduodavo klausimus tiek nuotakai, tiek jaunikiui, apie bendrą gyvenimą, bendrus pažįstamus. Jei pasisekdavo atsakyti ir praeidavo filtrą, leisdavo įregistruoti santuoką, šiuo atveju taip ir buvo. Klausimai iš anksto nebuvo žinomi, bet tam buvo ruošiamasi. Buvo nupasakota apie būsimų jaunikių gyvenimą, tėvus, bendrą pažintį, gyvenamąsias vietas, daug smulkmenų buvo apderinta prieš interviu“, – pasakojo R.Ušinskas.

Nukentėjusiomis pripažintos merginos trečiadienį teismo posėdyje nepasirodė. Viena jų motyvavo neturinti pinigų atvykti į teismo posėdžius, be to, turinti mažamečių vaikų, kuriuos reikia lydėti į ugdymo įstaigas. Su moterimis ketinama susisiekti, mat liudytojams už atvykimą į teismą yra kompensuojama. Apklausti moteris bus svarstoma ir nuotoliniu būdu.

Fiktyvių santuokų verslas

Prokuroro žiniomis, 2011-2013 metais Jungtinėje Karalystėje buvo sudarytas nemažas skaičius fiktyvių santuokų. Jose dalyvavo lietuvės, taip pat didelis skaičius Latvijos piliečių.

„Buvo problema ir ji žinoma Jungtinės Karalystės pareigūnams. Yra nuteisti Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie už fiktyvių santuokų su trečiųjų šalių piliečiais organizavimą atlieka bausmes Didžiojoje Britanijoje“, – teigė prokuroras.

Pagal Lietuvos Baudžiamąjį kodeksą, už fiktyvių santuokų organizavimą gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki dešimties metų. Neseniai panašioje byloje, už vienos fiktyvios santuokos organizavimą, vyras buvo nubaustas ketverių metų laisvės atėmimo bausme.

Prokuroro žiniomis, R.Žmūrikas Didžiojoje Britanijoje yra kalėjęs už smurtą prieš sutuoktinę, turi vaiką. Jo advokatės teigimu, oficialūs duomenys Lietuvoje rodo, jog jos kaltinamasis yra neteistas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min