Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 4d. 09:24

Europolas kreipiasi į nusikaltėlius: „Mielieji, grįžkite namo šią vasarą“

Europolo žinutė Pauliui Tamoševičiui
Europolo žinutė Pauliui Tamoševičiui

„Mieli ieškomiausi Europos bėgliai – policija nori, kad šią vasarą grįžtumėte namo!“. Su tokia žinute Europolas paskelbė savo naują vasaros kampaniją ir pristatė atvirukus nusikaltėliams.

Policija visoje Europoje nori išsiųsti atvirlaiškius pavojingiems besislapstantiems nusikaltėliams, tačiau vis dar nežino tikslių jų adresų. Gal galite padėti, Europolas ragina žmones pranešime spaudai.

„Labas, Pauliau. Kalėjimui trūksta nario – grįžk, kad būtų pakankamas skaičius“, – į lietuvį Paulių Tamoševičių kreipiasi policija.

Pauliaus Tamoševičiaus ieško Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Šis asmuo įtariamas tuo, kad veikdamas kartu su dviem bendrininkais, panaudojo fizinį smurtą ir neteisėtai atėmė laisvę nukentėjusiajam, nuvežė pastarąjį automobiliu į Vilkaviškio rajono Baltrakio kaime esančią sodybą, kur bendrais veiksmais sudavė nukentėjusiajam daugybę smūgių į įvairias kūno vietas. Nuo patirtų sužalojimų nukentėjusysis mirė.

Turintys informacijos apie šio asmens buvimo vietą raginami pranešti apie tai policijai.

Visuomenės pagalbos svarba

„Kol kai kurie iš mūsų džiaugiasi uždirbtomis vasaros atostogomis, nusikaltėliai nesiilsi nuo nusikaltimų. Atostogų vietos dažnai yra populiarios tarp besislapstančių bėglių. Jie galbūt net pasirinko tą pačią vietą, kaip ir jūs“, – rašo Europolas.

Teisėsauga teigia, kad būtent dėl to žmonių suteikiama informacija gali būti gyvybiškai būtina – kad nusikaltėliai sulauktų atpildo už savo darbus.

Kampanijos svetainėje www.eumostwanted.eu/summercampaign skelbiamos žinutės 21-am sunkius nusikaltimus Europos Sąjungos įvykdžiusiam asmeniui. Jų pagauti įprastinės priemonės kol kas nepadėjo, tad imtasi šios kampanijos.

Europolo kampanija
Europolo kampanija

„Didelių darbų sėkmę dažnai nulemia ne tik sėkmingas ir sutelktas teisėsaugos institucijų darbas, bet ir visuomenės bei žiniasklaidos teikiama pagalba. Puikus pavyzdys – kampanija „Most Wanted“, kurioje aktyviai dalyvauja ir Lietuva. Praeitų metų gruodžio mėnesį Lietuvoje vykdytas kampanijos viešinimas sulaukė didelio pasisekimo ir aukšto Europolo įvertinimo, tai mūsų visų – visuomenės, žiniasklaidos ir policijos nuopelnas“, – sako Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis.

Europos labiausiai ieškomų asmenų sąraše figūruoja daugiau nei 60 įstatymų pažeidėjų, tai nuteisti arba įtariami padarę itin sunkius nusikaltimus asmenys – žudikai, teroristai, žmonių pagrobėjai, narkotikų prekeiviai ir kt. Visi jie šiuo metu slapstosi nuo teisėsaugos institucijų, norėdami išvengti atsakomybės ir bausmės.

Galite padėti surasti paskutinę dėlionės detalę, kad mes galų gale sučiuptumėme bėglius, – rašo Europolas.

Europolas ragina aktyviai dalintis šiomis atvirutėmis ir pranešti teisėsaugai, jeigu ką nors žinote apie šiuos nusikaltėlius. „Galite padėti surasti paskutinę dėlionės detalę, kad mes galų gale sučiuptumėme bėglius“, – rašo Europolas.

Visuomenės pagalba yra ne kartą leidusi pareigūnams surasti bėglius. Nuo www.eumostwanted.eu įkūrimo 2016-ųjų pradžioje šią svetainę yra aplankę daugiau nei 2,5 mln. žmonių. 36 asmenys iš ieškomiausių nusikaltėlių sąrašo buvo sulaikyti, ir bent 11 jų – dėl iš visuomenės gautos informacijos per šią platformą. 4 nusikaltėliai pasidavė policijai, kai buvo įtraukti į ieškomiausiųjų sąrašą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min