Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Fiktyvūs sandoriai šiauliečiui atnešė nemenkus finansinius nuostolius

Panevėžio automobilių turguje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Panevėžio automobilių turguje
Šaltinis: 15min
1
A A

Metus laiko legaliai bei nelegaliai automobilius pardavinėjęs, iš to gerą pelną gavęs ir mokesčių nemokėjęs 55 metų Raseinių rajono gyventojas greitu laiku stos prieš teismą, nes jo nusikalstama veikla buvo demaskuota. 

Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto vertimosi ūkine ir komercine veikla, dokumentų klastojimo, sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo bei neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti teismui.

Pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad vienoje transporto priemonių pirkimo-pardavimo bendrovėje keletą metų dirbęs ir patirties įgijęs raseiniškis 2015 metais nutarė analogišką verslą pradėti pats savarankiškai.

Pirmiausia vyras nutarė, kad verslo liudijimas tokiai veiklai vykdyti jam visai nebūtinas. Dažniausiai Kauno automobilių turguje nusipirkęs iš Italijos, Vokietijos, Belgijos ar kurios kitos šalies atgabentus automobilius, juos išvalydavo, pataisydavo ir parduodavo.

Siekdamas išvengti mokesčių, jis nesudarinėjo pirkimo-pardavimo sutarčių. Sumokėjęs grynaisiais pinigais, jis gaudavo transporto priemonę ir jos dokumentus – užsienietišką techninį pasą bei užsienietišką pirkimo-pardavimo sutartį. Joje būdavo įrašyti tik užsienio šalies pardavėjo duomenys.

Suremontavęs transporto priemonę ir suradęs jai pirkėją, vyras į užsienietišką pirkimo-pardavimo sutartį įrašydavo pirkėjo duomenis, t. y. sutartį suklastodavo. Lietuviai, realiai pirkę automobilį iš jo, neva, pirko jį užsienio valstybėje tiesiogiai iš užsienio piliečių. Taip pardavėjas likdavo nuošalėje, nefigūruodamas sandoryje, ir tai sudarė jam galimybę slėpti gautas pajamas ir nemokėti mokesčių.

Po pusmečio tokio nelegalaus verslo vyras savo veiklą įteisino, išsiimdamas verslo liudijimą. Tačiau mokėti mokesčių noro nebuvo. Jis, norėdamas juos sumažinti, deklaravo ne visus savo sandorius.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad 2015 metais pardavėjas apgaule išvengė 3420 eurų turtinės prievolės mokesčių į valstybės bei valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetus. Dabar už tai vyro laukia didesnė bauda, negu sutaupė, slėpdamas pajamas. Iškilo grėsmė ir laisvei.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min