Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 3d. 13:21

Fiktyvios Mažeikių bendrovės direktorius iš „Sodros“ gavo beveik 86 tūkstančius litų tėvystės pašalpos

Vyras su pinigais
123RF nuotr. / Asociatyvinė nuotr.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių apygardos valdyboje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Kazachstane registruotos bendrovės vienintelio akcininko ir direktoriaus R.Z., kuris, įsteigęs Mažeikiuose šios įmonės filialą, įtariamas klastojęs dokumentus ir sukčiavęs gaunant beveik 86 tūkstančius litų tėvystės pašalpos.

Dešimtis tūkstančių litų siekianti 37-erių metų mažeikiškio apgaulė išaiškėjo pradėjus ikiteisminį tyrimą, kai po 2013 m. Valstybinės mokesčių inspekcijos atlikto bendrovės patikrinimo buvo nustatyta, kad Mažeikiuose įsteigtas filialas neteikia mokestinių duomenų apie savo veiklą ir nemoka mokesčių.

FNTT duomenimis, tyrimo metu išsiaiškinta, kad statybų verslu ketinusi užsiimti bendrovė realiai jokios veiklos nevykdė nuo pat įsteigimo 2007 m. Bendrovės vadovas FNTT tyrėjams negalėjo pateikti jokių dokumentų, įrodančių, kad tikrinamu laikotarpiu buvo pasirašytos sutartys dėl statybų darbų atlikimo ar jų vykdymo. Kelerius metus „statybų“ bendrovėje dirbantys trys darbuotojai per mėnesį vidutiniškai gaudavo po 100–200 litų atlyginimą.

2008 m. bendrovės direktoriui, kurio sutuoktinė laukėsi kūdikio, trims mėnesiams atlyginimas fiktyviai buvo padidintas iki 9 tūkst. litų per mėnesį. FNTT tyrėjai nustatė, kad mažeikiškis pats tam tikrą laikotarpį, už kurį skaičiuojama tėvystės pašalpa, mokėjo įmokas „Sodrai“, kad vėliau apgaule gautų nepagrįstai didelę tėvystės pašalpą. Suklastojus dokumentus apie gaunamą tūkstantinį atlyginimą, įtariamajam per 2009–2011 metus „Sodros“ lėšomis buvo sumokėta 85 998 litų tėvystės pašalpos.

Šiaulių apygardos prokuroro nutarimu, siekiant užtikrinti civilinį ieškinį, mažeikiškio turimam turtui, kurio vertė beveik 90 tūkst. litų, pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Šiaulių apygardos prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir baudžiamoji byla perduota nagrinėti Mažeikių rajono apylinkės teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min