Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Finansinių nusikaltimų tarnyba Vilniuje sulaikė 24 asmenų sukčiautojų grupuotę

Vilniuje sulaikyta 24 asmenų mokesčių sukčiautoju grupuotė
FNTT nuotr, / Vilniuje sulaikyta 24 asmenų mokesčių sukčiautoju grupuotė
Šaltinis: 15min
8
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdyba išaiškino organizuotą 24 asmenų grupę, kurios nariai laikotarpiu nuo 2013 iki 2016 metų įformino galbūt fiktyvių sandorių už beveik kaip 1,5 milijono eurų.

Grupuotės nariai. klastodami jokios realios veiklos nevykdančių, priedangos įmonių dokumentus: PVM sąskaitas faktūras, sutartis, atliktų darbų aktus, kasos išlaidų ir pajamų orderius – apgaule panaikino realią veiklą vykdančių įmonių prievolę sumokėti į valstybės biudžetą daugiau kaip 400 tūkstančių eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.

Bendra įformintų galbūt fiktyvių sandorių suma siekia daugiau kaip 1,5 milijono eurų.

FNTT Vilniaus apygardos tyrėjai organizuotos grupės siūlo galą užčiuopė tirdami Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktą informaciją apie neva bankrutavusias įmones, kurios mokesčių administratoriui patikrinimui neteikia jokių apskaitos dokumentų.

Tikrinant bankrutavusių įmonių sandorius su realią veiklą vykdančiomis įmonėmis, pavyko nustatyti šio nusikaltimo mechanizmo organizatorius, vykdytojus ir užsakovus. Išaiškinta, kad jokios realios veikos nevykdančios įmonės išrašydavo PVM sąskaitas faktūras dėl neva suteiktų reklamos paslaugų, automobilių įrangos diegimo darbo, kompiuterinės technikos priežiūros ir remonto paslaugų, nors realiai tokios paslaugos nebuvo suteikiamos.

FNTT nuotr./FNTT Vilniuje sulaikė 24 asmenų mokesčių sukčiautojų grupuotę
FNTT nuotr./FNTT Vilniuje sulaikė 24 asmenų mokesčių sukčiautojų grupuotę

Realią veiklą vykdančios įmonės bankiniais pavedimais apmokėdavo už neva gautas paslaugas, tačiau pervesti pinigai iš banko sąskaitų būdavo išgryninami, pasinaudojant mokėjimo kortelėmis, po to grąžinami realių įmonių vadovams. Dalis atsisakymų tarp įmonių buvo imituojami išrašant kasos išlaidų ir pajamų orderius.

Surinkus nusikalstamos veikos įkalčius, balandžio 19 dieną buvo atlikta visų organizuotos grupės narių sulaikymo operacija, kurios metu buvo atliktos kratos jų darbo vietose, namuose ir automobiliuose.

Kratų metu rasti ir paimti galbūt suklastoti dokumentai, priedangos įmonių antspaudai, internetinės bankininkystės kodų generatoriai, bankų kortelės, daugiau kaip 50 tūkstančių eurų grynųjų pinigų.

Po sulaikymo visiems 24 organizuotos grupės nariams buvo pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo stambiu mastu, didelės vertės turto pasisavinimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Siekiant užtikrinti galimą civilinį ieškinį ir valstybei padarytos žalos atlyginimą, įtariamųjų ir jų įmonių valdomam turtui pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir tyrimą organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min