TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

FNTT atskleidė eksportuotojų grupę iš nelegalios veiklos uždirbusią daugiau nei 3 mln. eurų

Aptikti eurai
FNTT nuotr. / Aptikti eurai
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba išaiškino devynių asmenų nusikalstamą grupę, organizavusią neteisėtą gėlių, vaisių ir kitų augalinės kilmės produktų eksportą į trečiąsias šalis. Pirminiais duomenimis, 2013–2015 metais nusikalstamos grupės nelegali apyvarta siekė daugiau kaip 3 milijonus eurų.

Tyrėjai išsiaiškino, kad Rusijai įvedus tam tikrų Europos Sąjungoje (ES) užaugintų ar pagamintų prekių embargą, Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos įmonės ieškojo būdų, kaip ES šalyse įsigytus augalinės kilmės maisto produktus realizuoti Rusijos rinkoje.

Išeitį, kaip apeiti įstatymus, rado vienos Lietuvoje registruotos įmonės direktorius. Pastarasis už užmokestį Čekijos, Maroko, Makedonijos ir Bulgarijos valstybių vardu suklastodavo reikiamus kilmės sertifikatų blankus, tarptautinių krovinių transportavimo važtaraščius (CMR), patikrinimo aktus ir kitus būtinus prekių gabenimo dokumentus. Tokiu būdu prekių savininkai ir vežėjai išvengdavo fitosertifikatų įgijimo ir prekių realios patikros Lietuvoje ar kitose ES šalyse bei nesunkiai galėjo nuslėpti tikrąją prekių apyvartą.

VIDEO: Eksportuotojų grupė iš nelegalios veiklos uždirbo daugiau nei 3 mln. eurų
FNTT nuotr./Aptikti eurai
FNTT nuotr./Aptikti eurai

Už suklastotus prekių kilmės dokumentus užsakovai su Lietuvos įmonės direktoriumi atsiskaitydavo dviem būdais: grynaisiais pinigais be jokių apskaitos dokumentų arba pagal suklastotas sąskaitas faktūras už neva suteiktą tam tikrą paslaugą (pervežimo, tarpininkavimo ar kitą) pervesdavo pinigus į lietuvio valdomos lengvatinio apmokestinimo (angl. offshore) kompanijos banko sąskaitas, esančias Latvijos banke. Nustatyta, kad vienas suklastotų prekės kilmės dokumentų ir pervežimo rinkinys kainuodavo ne mažiau kaip 500 eurų.

Siekdami atskleisti visą nusikalstamos veikos mechanizmą, FNTT tyrėjai atliko kratas 9 įtariamųjų darbo vietose, gyvenamuosiuose namuose, automobiliuose. Kratų metu buvo surasti ir paimti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi dokumentai ir kiti daiktiniai nusikalstamos veiklos įrodymai: įvairių ES šalių įmonių anspaudai, parašo pavyzdžių antspaudai, lengvatinio apmokestinimo įmonės finansiniai dokumentai, suklastoti prekių kilmės sertifikatai ir prekių pervežimo dokumentai, kompiuteriai, grynieji pinigai JAV doleriais ir eurais, kurių bendra suma – 40 tūkstančių eurų.

FNTT nuotr./FNTT aptikti antspaudai
FNTT nuotr./FNTT aptikti antspaudai

Ikiteisminio tyrimo metu 9 asmenims pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo stambiu mastu, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, neteisėtos įmonės veiklos, apgaulingos apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo. Visų įtariamųjų turtui pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas, kurio vertė daugiau kaip 650 tūkstančių eurų.

Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min