Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

FNTT baigė tirti AB „Gubernija“ turto iššvaistymo bylą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
FNTT nuotr. / Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apskrities skyriaus tyrėjai su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl akcinei bendrovei „Gubernija“ priklausančios polietilentereftalato (PET) plastikinių butelių pūtimo įrangos, kurios vertė daugiau nei 395 tūkstančiai litų, įkeisto ir aprašyto turto neteisėto perleidimo ir vėlesnio šio sandorio neteisėto anuliavimo.

Buvusiam AB „Gubernija“ direktoriui R.D. kaltinimai pateikti dėl aprašyto turto perleidimo, apgaulingos buhalterijos apskaitos organizavimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, o UAB „Linos namai“ direktorei L.D. – dėl pagalbos organizuojant apgaulingą apskaitos tvarkymą.

Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad 2006 m. lapkričio mėn. AB „Gubernija“ dėl PET plastikinių butelių pūtimo įrangos sudarė pardavimo sutartį su UAB „Linos namai“. Nustatyta, kad parduodama šią įrangą AB „Gubernija“ nebuvo gavusi kreditus suteikusio banko leidimo ją parduoti. PET butelių pūtimo įranga buvo parduota UAB „Linos namai“, tačiau AB „Gubernija“ buhalterijos apskaitoje šis turtas nuo 2007 m. sausio buvo įtrauktas į įmonės registrus ir apskaitytas kaip esantis sandėlyje, nors faktiškai PET butelių pūtimo įrangos bendrovėje nebuvo. Iškraipant realią AB „Gubernija“ turto ir įsipareigojimų būklę buvo apgaulingai tvarkoma buhalterijos apskaita, dėl to iš dalies negalima nustatyti 2007 m. AB „Gubernija“ turto, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų dydžio bei struktūros. Bendrovei padaryta daugiau nei 395 tūkstančių litų žala.

Baigtą bylą sudaro 14 tomų. Surašius kaltinamąjį aktą byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min