Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

FNTT baigė tyrimą dėl Airijoje dirbantys kaunietės, susigundžiusios lietuviška motinystės pašalpa

„Sodra“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Sodra“
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apskrities skyriaus tyrėjai kartu su Kauno miesto apylinkės prokuratūra baigė du ikiteisminius tyrimus. Viename iš jų sukčiavus ir neteisėtai gavus padidintas motinystės pašalpas kaltinamos individualiosios įmonės, teikiančios buhalterinės apskaitos paslaugas Kaune, savininkė R.B. (g. 1963 m.) ir jos dukra E. M. (g. 1983 m.), kitoje – internetines paslaugas teikiančios bendrovės direktorius R.Š. (g. 1973 m.) ir bendrovės buhalterė J.S. (g. 1977 m.).

Kauno miesto apylinkės teismui perduotą baudžiamųjų bylų medžiaga rodo, kad kaltinamieji „Sodros“ biudžetui padarė beveik 100 tūkst. litų žalą.

FNTT Kauno apskrities skyriaus tyrėjai išaiškino, kad individualiosios įmonės savininkė R.B. 2008 metų spalį fiktyviai įdarbino tuo metu Airijoje dirbusią ir gyvenusią savo dukrą E.M. Buhalterines paslaugas teikiančios įmonės vadovė suklastojo terminuotą darbo sutartį – ją ne tik pati pasirašė, bet ir deklaravo, kad įmonėje dirbančiai E.M. tris pirmuosius mėnesius mokamas 7 500 litų, o 2009 m. sausio–balandžio mėnesiais – 5 000 litų atlyginimas.

Pagal suklastotą darbo sutartį, darbo laiko apskaitos žiniaraščius ir „Sodrai“ pateiktas ataskaitas Airijoje dirbanti E.M. apgaule įgijo teisę gauti 58 324 litų motinystės (tėvystės) pašalpą, kurios dalis – beveik 16 tūkst. litų – kaltinamajai jau išmokėta.

Analogiškos nusikalstamos veikos inkriminuojamos internetines paslaugas teikusios uždarosios akcinės bendrovės direktoriui R.Š. ir bendrovės buhalterei J.S.

FNTT Kauno apskrities skyriaus tyrėjai išaiškino, kad 2007 m. rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais bendrovės direktorius R.Š. netikėtai padidino savo buhalterės atlyginimą nuo buvusio 1300 litų iki 4 000 litų per mėnesį, nors moters darbo laikas ir einamos pareigos nepakito. Taigi, moteris gavo daugiau nei 12 tūkstančių litų pajamų. Tyrimo metu nustatyta, kad taip J.S. naudai apgaule įgyta teisė gauti 44 874 litais didesnę nei priklauso motinystės (tėvystės) pašalpą.

Už nusikalstamas veikas kauniečiams gresia laisvės atėmimo bausmė iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min