Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 27d. 14:06 , atnaujinta: 2011 birželio 27d. 14:58

FNTT baigė tyrimą dėl Andriaus ir Edvardo Marapolskų sukčiavimo gaunant 1,2 milijono litų ES paramą

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ir Generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame organizuota grupė įtariama sukčiavimu gaunant daugiau nei 1,2 milijono litų Europos Sąjungos paramos lėšų, skirtų kaimo turizmo sodybos Kalvio kaime, Vilniaus rajone, statybai.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad įtarimai sukčiavimu ir subūrus organizuotą grupę pareikšti 34-erių metų teisininkui Andriui Marapolskui, jo 65-erių metų tėvui Edvardui Marapolskui, kuris tuo metu buvo teisines paslaugas teikiančios bendrovės direktorius ir ūkininkas, įgyvendinantis ES lėšomis remiamą projektą, ir subrangos darbus atlikusios bendrovės buhalterei 28-erių metų Renatai Guk. Įtarimai baigtoje baudžiamojoje byloje pareikšti ir juridiniam asmeniui – teisines paslaugas teikusiai bendrovei.

Nustatyta, kad ūkininkas E.Maropolskui, įgyvendindamas daugiau nei 2,5 milijono litų vertės projektą, steigiant kaimo turizmo sodybą Kalvio kaime, Vilniaus raj., dalinai finansuojamą pagal 2004–2006 metų Bendrojo programavimo dokumentą (BPD) iš Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų, Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) pateikė mokėjimo prašymą apie projekto vykdymo metu patirtas išlaidas, pagrįsdamas jas statybos rangovo uždarosios akcinės bendrovės PVM sąskaitomis faktūromis ir objekto atliktų darbų aktais, kuriuose buvo įrašyti neteisingi duomenys apie atliktų darbų laiką, kiekį ir vertę.

Tyrimo metu FNTT tyrėjai išaiškino aplinkybes, kad statyboms vadovavęs A.Marapolsku samdė nelegalius darbuotojus ir mokėjo jiems pinigus už atliktus darbus. Išaiškinta, kad siekiant padidinti išlaidas, svečių namų ir klėties statybai buvo įsteigta uždaroji akcinė bendrovė, realiai neatlikusi jokių darbų. Statybų subrangovo, kuriame tuo metu dirbo dvi darbuotojos, suklastotais dokumentais (PVM sąskaitomis faktūromis, atliktų darbų aktais) buvo įformintos tikrovės neatitinkančios kaimo turizmo sodybos statybos išlaidos ir nurodytas nepagrįstai didesnis grąžintinas iš biudžeto lėšų pridėtinės vertės mokestis. Paskaičiuota, kad apgaule įgyta daugiau nei 1,2 milijono litų Europos Sąjungos paramos lėšų, skirtų kaimo turizmo sodybos finansavimui, ir daugiau nei 470 tūkstančių litų PVM.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./A.Marapolsko skundo nagrinėjimas
Advokatas A.Marapolskas taps kaltinamuoju.

Įtariama, kad E.Marapolskui, būdamas teisines paslaugas teikiančios bendrovės direktoriumi, kai ši bendrovė finansavo dalį kaimo sodyboje atliekamų darbų, suklastojęs apskaitos dokumentus, rangos sutartis su fiziniais asmenimis ir apgaulingai juos įforminęs, į valstybės biudžetą nesumokėjo dar 130 tūkstančių litų mokesčių.

Tyrimo metu buvo atskleista, kad kaimo turizmo statybos darbų subrangovės uždarosios akcinės bendrovės buhalterė R.Guk, imituodama vieno asmens, neva dirbančio kaip savarankiškas ūkio subjektas, darbą, naudojo dviejų vyrų vardu įgytas elektroninės bankininkystės duomenis ir atliko piniginius mokėjimus įvairiems asmenims kaip atsiskaitymą su tariamais užsakovo rangovais.

FNTT ir Generalinei prokuratūra, tik pradėjusios ikiteisminį tyrimą, laikinai apribojo nuosavybės teises į NMA pervestus daugiau nei 1,2 milijono litų, o tęsiant tyrimą pastaroji institucija nutraukė paramos sutartį su ūkininku E.Marapolsku NMA dėl šios milijoninės sumos baudžiamojoje byloje yra pareiškusi civilinį ieškinį.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto 1-ajam apylinkės teismui. Baudžiamasis kodeksas už įvykdytas nusikalstamas veikas nustato maksimalią bausmę – laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min