Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Ūkininkei Bilevičiūtei už galimus nusikaltimus gresia aštuoneri metai nelaisvės (atnaujinta 13.53 val.)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) su Generaline prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame ūkininkė dainininkė Daina Bilevičiūtė įtariama sukčiavimu, dokumentų klastojimu ir kreditinėmis apgaulėmis, siekiant gauti milijoninę Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.
Daina Bilevičiūtė
D.Bilevičiūtė / „Scanpix“ nuotr.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2005 metais D.Bilevičiūtė, turinti kaimo sodybą Varėnos rajone, Miguičionių kaime, kad pritaikytų sodybą kaimo turizmo veiklai plėtoti, parengė projektą „Kultūrinio kaimo sodybos Varėnos rajone paruošimas kaimo turizmo veiklai vystyti“ ir kreipėsi dėl 1 015 400 litų paramos į Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) prie Žemės ūkio ministerijos. 2006 metų birželio mėnesį su ūkininke pasirašyta paramos sutartis, teigiama FNTT pranešime.

Projektui įgyvendinti moteris siekė gauti 2 milijonus litų kreditą ir su vienu komerciniu banku pasirašė kreditavimo sutartį. Kad jai būtų išmokėtas kreditas, D.Bilevičiūtė turėjo į projektą investuoti ne mažiau kaip 925 412 litų savo lėšų. Tyrimo metu išaiškinta, kad įtariamoji D.Bilevičiūtė, neturėdama tiek nuosavų lėšų, susitarė su darbus sodyboje atliekančia statybos bendrove, kad už atliktus darbus apmokės vėliau, kai jai išmokės kreditą. Nustatyta, jog moteris bankui pateikė suklastotus kasos pajamų orderius, kuriuose įrašyta, neva ji statybos bendrovei už atliktus darbus į kasą įnešė 928 417 litų.

Patikėjęs šiais suklastotais buhalterinės apskaitos dokumentais komercinis bankas pervedė ūkininkei kreditą ir moteris apgaule įgijo 1 927 948 litus.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad įtariamoji D.Bilevičiūtė, nesuderinusi su NMA projekto pakeitimų, vietoj pagal senąsias kaimo tradicijas suprojektuotų rąstinių pastatų skiedrų stogais pastatė šiuolaikinius karkasinius pastatus skardiniais stogais. Be to, D.Bilevičiūtė nuo NMA nuslėpė, kad neturėdama lėšų atsiskaityti su statybos darbus atliekančia bendrove už iki banko kredito išmokėjimo atliktus darbus, 2008 m. rugsėjo mėnesį pasirašė su ja jungtinės veiklos sutartį, pagal kurią įsipareigojo projekto įgyvendinimo metu naujai pastatytus pastatus įregistruoti kaip jos ir partnerio – statybos bendrovės bendrą dalinę nuosavybę, lygiomis dalimis.

FNTT filmuotos medžiagos stop kadras/Sodyba Miguičionių kaime
Sodyba Miguičionių kaime

Taip pat buvo siekiama padidinti išlaidas, neva patirtas įgyvendinant projektą, suklaidinti NMA, pateikiant suklastotus mokėjimo prašymus ir kasos pajamų orderius. Tokiu būdu ūkininkė D.Bilevičiūtė pasikėsino apgaule įgyti 1 015 400 litų vertės Europos struktūrinių fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšas, tačiau paramos sutartis su įtariamąja buvo nutraukta, nes FNTT pareigūnai mokėjimo prašymų vertinimo metu nustatė tikrovės neatitinkančius faktus.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto 2-ajam apylinkės teismui. Pagal inkriminuojamas nusikalstamas veikas įtariamajai gresia maksimali laisvės atėmimo iki aštuonerių metų bausmė. 

Naujienų portalas 15min.lt jau pasakojo apie D.Bilevičiūtės bėdas: pirmiausia, ją slegia didžiulės skolos.  Mat FNTT pranešime minimoje sodyboje Varėnos rajono Miguičionių kaime planavusi plėtoti kaimo turizmą, atlikėta prisiskolino daug pinigų. Be to, gruodį Vilniuje, vairuodama savąjį BMW, Daina įkliuvo policijai neblaivi.

Pareigūnų filmuotą medžiagą iš kaimo turizmo sodybos, kurioje kvepia galimomis D.Bilevičiūtės aferomis, galite pamatyti čia.

VIDEO: Turizmo sodyba, kurioje kvepia Bilevičiūtės afera

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min