Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 7d. 11:27

FNTT išaiškino ketvirtį milijono litų apgaule įgyti bandžiusį Airijos lietuvį

FNTT
15min.lt / FNTT

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo, vadinamojo pinigų plovimo. FNTT ir „DnB NORD“ banko bendradarbiavimas padėjo Airijos finansinės žvalgybos padaliniui išaiškinti Lietuvos pilietybę turintį asmenį, Airijoje siekusį apgaule įgyti daugiau nei 75 tūkstančius eurų, kas nacionaline valiuta sudaro beveik 260 tūkstančių litų.

FNTT pradėjo įtartinos finansinės veiklos stebėseną, kai nuotoliniu būdu iš Airijos Respublikos buvo prisijungta prie Lietuvoje gyvenančios moters sąskaitos ir bandoma atlikti pavedimus. Kilus įtarimui, kad vykdomas pinigų plovimas, buvo sustabdytas daugiau nei 75 tūkstančių eurų pervedimas.

Tęsiant tyrimą, FNTT, aktyviai bendradarbiaudama su „DnB NORD“ banku, išsiaiškino, kad banke esančią sąskaitą valdo ne Lietuvoje gyvenanti klientė, o kiti asmenys. Siekdami išsiaiškinti įtartiną pinigų kilmę, FNTT pareigūnai operatyviai pateikė informaciją Airijos Respublikos finansinės žvalgybos padaliniui. Iš Airijos gauti duomenys, kad pinigus į Lietuvos sąskaitą pervesdavo šioje šalyje gyvenantis Lietuvos pilietis. Įtarę mokestinių dokumentų klastojimu ir daugiau kaip 75 tūkstančių eurų pasisavinimu, Airijos pareigūnai lietuvį sulaikė.

Šiuo metu Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras nutarimu laikinai apribojo piliečio nuosavybės teises į pervestus 75 tūkstančius eurų. Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 216 straipsnį tęsiamas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min