TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

FNTT išaiškino šešėlinius biokuro prekeivius

Šešėlinė prekyba biokuru
Šešėlinė prekyba biokuru
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba išaiškino didelius kiekius medienos granulių šiaurės ir vidurio Lietuvos gyventojams nelegaliai pardavinėjusias dvi biokurą gaminančias bendroves. Įtarimai dėl sukčiavimo ir apgaulingo paskaitos tvarkymo pareikšti ekologišką kurą gaminančių bendrovių direktoriams.

Pirminiais tyrimo duomenimis, per keletą mėnesių buvo parduota ne mažiau kaip 920 tonų medienos granulių ir gauta daugiau nei 0,5 mln. litų neapskaitytų pajamų, tačiau kratų metu surinkti įrodymai leidžia daryti prielaidą, kad šešėlinės nusikalstamos veiklos mastas bus žymiai didesnis.

Viena pelningai dirbanti bendrovė, praėjusiais metais gavusi beveik 30 milijonų litų pajamų už medinius padėklus ir apvadus, iš gamybos atliekų  gamino ekologišką kurą – granules.

FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai atskleidė, kad viena pelningai dirbanti bendrovė, praėjusiais metais gavusi beveik 30 milijonų litų pajamų už medinius padėklus ir apvadus, iš gamybos atliekų  gamino ekologišką kurą – granules.

Dalis pagamintų granulių buvo parduodama Europos Sąjungos valstybėms, kita –  Lietuvoje fiziniams ir juridiniams asmenims. Surinkta duomenų, kad užsienyje realizuotos granulės ir už jas gautos pajamos bendrovės apskaitoje buvo fiksuojamos, o pinigai, gauti už parduotą produkciją Lietuvos gyventojams, nebuvo apskaitomi.

Biokuru besišildančiam gyventojui vidutinė granulių pardavimo kaina už toną buvo 500 litų ir skaičiuojama be PVM. Bendrovė pirkėjams išduodavo tik krovinio važtaraščius, o gautos šešėlinės pajamos į buhalterinę apskaitą nepatekdavo. Turimais duomenimis, norinčiųjų įsigyti biokurą buvo sudaromi sąrašai, o pirkėjai šešėlyje parduodamos produkcijos laukdavo iki 3 mėnesių.

Biokuro granulės
Biokuro granulės

Analogišką šešėlinę veiklą vykdė ir kita, vos keletą mėnesių įtariamiesiems priklausanti granules gaminanti bendrovė.  Šiuo metu visą granulių gamybą įtariamieji asmenys ruošėsi perkelti į naujai granules gaminti pradėjusią  bendrovę,  kurios pajėgumai yra 10 kartų didesni ir per mėnesį ji pajėgi pagaminti apie 2 000 tonų granulių.

FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai kratų metu rado tyrimui reikšmingus  dokumentus, kompiuterius ir duomenų kaupiklius, krovinių važtaraščius.

FNTT Šiaulių apygardos valdybos atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl didelio masto sukčiavimo ir apgaulingos apskaitos tvarkymo organizuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra. Siekiant užtikrinti galimus civilinius ieškinius dėl nesumokėtų mokesčių valstybei ir galimą turto konfiskavimą, bendrovių turtui, kurio vertė 540 tūkst. litų, pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min