Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 29d. 12:50

FNTT išaiškino šimtatūkstantines pajamas iš svetimo karjero gavusį žvyro pardavėją

Žvyro karjeras
FNTT nuotr. / Žvyro karjeras

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nelegalaus žvyro prekeivio iš Nemunaičio kaimo Alytaus rajone. Įtariama, kad nelegalus prekeivis iš neteisėtos veiklos gavo daugiau nei 100 tūkstančių litų pajamų.

Pirminiais FNTT tyrimo duomenimis, 42-ejų įtariamasis R.K., tikrajam žemės savininkui nieko nežinant, iš Kulabiškių kaimo, Alytaus r., esančio neįregistruoto karjero neteisėtai kasė žvyrą ir jį pardavinėjo. Neteisėtai iškastą žvyrą be jokių dokumentų Nemunaičio kaimo gyventojas parduodavo Alytaus rajono ūkininkams, statybos ir kelių tiesimo darbus atliekančioms įmonėms ar fiziniams asmenims. Pirminiais skaičiavimais, R.K. per šiuos metus iškasė apie 4 tūkstančius kubinių metrų žvyro, o jį pardavęs gavo apie 100 tūkstančių litų pajamų.

Neįsteigęs įmonės ir neturintis jokių leidimų įtariamasis žvyrą kasdavo dviem įsigytais ekskavatoriais, o išgabendavo jį dviem krovininiais automobiliais „Kraz“ ir „Man“. Nustatyta, kad nelegaliai iškastas žvyras buvo gabenamas transporto priemonėmis, jau išregistruotomis iš transporto priemonių registro, be jokių techninių apžiūrų, neapdraustomis privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir neturinčiomis licencijų vežti tokius krovinius.

FNTT Kauno apygardos valdybos pareigūnai šiuo metu tikslina iškasto žvyro kiekį, nustatinėja žalą gamtai, skaičiuoja už iškastas žemės gelmių iškasenas gautas pajamas ir nesumokėtus mokesčius.

Ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto vertimosi ūkine veikla organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Šios prokuratūros prokuroro sprendimu laikinai apribotos nuosavybės teisės į šimtą tūkstančių litų kainuojančias transporto priemones.

Už įvykdytą nusikalstamą veiką Nemunaičio kaimo gyventojui gresia maksimali iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min