Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 3d. 10:57 , Atnaujinta: 2014 sausio 3d. 11:29

FNTT tyrėja Ramunė Šlaičiūnienė šokdina teismą: byla, kuri dėl klampumo užpernai perskirta į dvi, šįmet vėl sujungta į vieną

Ramunė Šlaičiūnienė
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Ramunė Šlaičiūnienė
Vilniaus apygardos teismas niekaip negali sklandžiai išnagrinėti baudžiamosios bylos, kurioje Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) tyrėja Ramunė Šlaičiūnienė kaltinama piktnaudžiavimu, o jos sutuoktinis Vilius Šlaičiūnas ir pilietis Algirdas Jančiauskas teisiami dėl prekybos poveikiu.

2012 m. pabaigoje ši rezonansinė korupcijos byla tapo pernelyg sudėtinga, kad visus tris kaltinamuosius būtų galima teisti drauge.

2014 m. pradžioje iš esmės dėl tų pačių dalykų – bylos painumo ir sudėtingumo – teismui pasidarė per sunku FNTT tyrėją teisti atskirai nuo kitų asmenų.

Todėl Vilniaus apygardos teismo teisėja Leonarda Gurevičienė penktadienio rytą paskelbė naują nutartį – 2012 m. gruodžio 13 d. atskirtos bylos 2014 m. sausio 3 d. vėl apjungiamos.

Skandalas, į kurį įsivėlė FNTT pareigūnė, jos vyras, Lukiškių kalėjimo direktoriaus pavaduotojas Vilius Šlaičiūnas ir buvęs Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus policininkas Algirdas Jančiauskas, kilo dar 2011 m. rudenį.

Visus šiuos tris asmenis sulaikė STT agentai, kai paaiškėjo, kad jie veikdami bendrininkų grupėje reikalavo ir priėmė iš įtariamo asmens kyšį už pastarajam palankius procesinius sprendimus ikiteisminio tyrimo medžiagoje.

Prasidėjus ikiteisminiam tyrimui, įtariamoji R.Šlaičiūnienė buvo nušalinta nuo pareigų. Nušalinimo terminas kaskart buvo pratęsiamas.

Trijulės baudžiamoji byla 2012 m. perduota teismui, tačiau jos nagrinėti nebuvo galimybės dėl nuolatinės R.Šlaičiūnienės ligos.

Vis nesulaukdama teisiamosios posėdyje, teisėja ryžosi R.Šlaičiūnienės bylą atskirti, kad nebūtų pažeidžiama kitų dviejų kaltinamųjų teisė į greitą ir objektyvų procesą.

V.Šlaičiūno ir A.Jančiausko byla iki šiol faktiškai yra išnagrinėta, teismas netgi planavo skelbti jiems nuosprendį. Tačiau procesas netikėtai susijaukė.

Jau pačioje atskirtosios R.Šlaičiūnienės bylos pradžioje teisėja įtarė, kad procesas gali užsitęsti neprognozuojamai ilgai. Kaltinamoji gulėjo Infekcinių ligų tuberkuliozės ligoninėje ir vis siųsdavo teismui pažymas apie gydymą. Parodymus R.Šlaičiūnienė Vilniaus apygardos teisme davė tik 2013 m. spalį, o iki tol jos pozicija apskritai dar nebuvo aiški.

Išklausiusi kaltinamąją, teisėja L.Gurevičienė konstatavo, kad tiek jos, tiek V.Šlaičiūno su A.Jančiausku parodymai tarpusavyje persipynę. Todėl teismas nutarė, kad teisingam R.Šlaičiūnienės bylos išnagrinėjimui būtina apklausti V.Šlaičiūną su A.Jančiausku. Kad darbas vyktų racionaliai ir sklandžiai, bylas nutarta vėl apjungti.

Ikiteisminio tyrimo metu STT pareigūnai nustatė, kad prekyba poveikiu kaltinami asmenys reikalavo iš piliečio V.V. 20 tūkst. litų kyšio ir priėmė reikalauto kyšio dalį (10 tūkst. litų) už tai, kad būtų priimtas palankus sprendimas FNTT tyrėjos R.Šlaičiūnienės atliekamame ikiteisminiame tyrime piliečio V.V. sugyventinės atžvilgiu.

2011 m. liepos 5 d. įsigaliojus Baudžiamojo kodekso pakeitimams, kuriais buvo sugriežtintos bausmės už korupcinius nusikaltimus, 228 str. 2 dalyje nurodyta nusikalstama veika šiuo metu yra laikoma sunkiu nusikaltimu, už kurį įstatymas numato bausmę – baudą arba laisvės atėmimą iki septynerių metų. Atitinkamai už nusikalstamą veiką, numatytą 226 str. 2 dalyje gali būti skirta bausmė – bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Šiandienė Vilniaus apygardos teismo nutartis dėl bylų sujungimo dar neįsiteisėjo, per savaitę ji gali būti skundžiama apeliacine tvarka.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

00:35
08:08
20:36

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min