Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 24d. 11:17

FNTT tyrėjai baigė tyrimą dėl valstybės lėšomis sukčiavusių ir bendrovių turtą pasisavinusių Kauno verslininkų

FNTT
15min.lt / FNTT

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apskrities skyrius kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Kėdainių rajone ir Vilniuje registruotų bendrovių vadovai įtariami sukčiavimu ir beveik pusės milijono litų pasisavinimu.

Kaltinimai dėl įvykdytų nusikalstamų veikų pareikšti 35-erių ir 54-erių metų bendrovių vadovams bei tiek pačioms bendrovėms kaip juridiniams asmenims.

Baigtame tyrime išaiškinta, kad 2003–2004 metais Vilniuje veikiančios bendrovės vadovas B.V., veikdamas kartu su realios ūkinės finansinės veiklos nevykdančios bendrovės vadovu M.D., sudarydavo fiktyvias statybos subrangos sutartis, klastojo įvairius buhalterinės apskaitos dokumentus, statybos žurnalus, darbų atlikimo aktus, nurodydami juose tikrovės neatitinkančius duomenis apie vidaus apdailos ir pastatų remonto darbus. Bendra tokių tariamų sandorių suma siekė daugiau nei 310 tūkst. Lt. Taip besielgdamos bendrovės į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 47 tūkst. Lt pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Be to, Kėdainių rajone registruotos bendrovės direktorius 35-erių metų M.D. sudarė daugybę fiktyvių sutarčių su veikiančiomis įmonėmis – dėl reklaminių bukletų gamybos ir platinimo, reklaminių katalogų ruošimo spaudai, kompaktinių plokštelių įrašymo paslaugų, gelžbetoninių ir medinių pabėgių bei iešminių ašių pardavimo už daugiau nei 110 tūkst. Lt. Taip bendrovė į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 17 tūkst. PVM.

FNTT Kauno apskrities skyriaus tyrėjai atskleidė, kad pinigai už tariamai atliktas paslaugas ar parduotas prekes buvo grąžinami atgal įmonių direktoriams. Pastarieji, būdami ne tik bendrovių direktoriai, bet ir kasininkai, iš viso pasisavino virš 422 tūkst. Lt.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. Kaltinamiesiems už įvykdytas nusikalstamas veikas gresia maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki dešimties metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min