Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

FNTT užkirto milijoninės vertės kontrabandinių cigarečių gabenimą į kitą Europos Sąjungos valstybę

FNTT užkirto milijoninės vertės kontrabandinių cigarečių gabenimą į kitą Europos Sąjungos valstybę.
FNTT nuotr. / FNTT užkirto milijoninės vertės kontrabandinių cigarečių gabenimą į kitą Europos Sąjungos valstybę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai atliko operaciją, kurios metu Panevėžyje sulaikė 5,03 milijono „Jing Ling“ ir „Prince“ kontrabandinių cigarečių. Pirminiais skaičiavimais, kontrabandinio krovinio vertė siekia beveik 2 milijonus litų.

Pirminius duomenis apie galimą nusikalstamą veiklą gavo FNTT pareigūnai, atlikdami Lietuvos ir užsienio valstybių juridinių ir fizinių asmenų finansinių srautų analizę. Jos metu, FNTT, bendradarbiaudama su Rusijos Federacijos ir Vokietijos teisėsaugos institucijomis, surinko duomenų apie veikiančią tarptautinę organizuotą grupuotę, kurį dideliais kiekiais iš Rusijos per Baltijos valstybes į Vakarų Europą gabeno kontrabandines akcizines prekes, teigiama išplatintame pranešime.

Po ilgalaikio ir bendrais veiksmais pagrįsto tyrimo šią savaitę buvo nustatytas kontrabandinių krovinių saugojimo, maskavimo ir paruošimo išgabenimui iš Lietuvos sandėlis Panevėžio mieste. FNTT ir Panevėžio AVPK bei teritorinė muitinė, atlikusios bendrus patikrinimo veiksmus Beržų gatvėje esančių sandėlių komplekse, aptiko 4,8 milijono „Jing Ling“ ir 230 tūkstančių „Prince“ nusikalstamai disponuojamų cigarečių. Operacijos metu užfiksuota, kad cigarečių, pagamintų Rusijos Federacijos Kaliningrado srities gamykloje, kontrabanda buvo maskuojama, panaudojant Lietuvoje registruotos bendrovės duomenis, nurodant krovinio gavėją – Vokietijos įmonę. Į Lietuvą įvežtos kontrabandinės cigaretės „Prince“, kaip nustatyta, buvo skirtos šalies šešėlinei rinkai.

Pasak FNTT direktoriaus Vitalijaus Gailiaus, „šia bendra kelių valstybių teisėsaugos institucijų tarptautine operacija buvo užkirstas kelias stambiam kontrabandinių cigarečių srautui į Europos Sąjungą. Tai yra vienas iš sėkmingų pavyzdžių, kai tiek Europos Sąjungos, tiek Rusijos Federacijos teisėsaugos pareigūnai, dirbantys su nelegalia akcizinių prekių apyvarta, tarpusavyje bendradarbiauja ir užkerta kelia didelės žalos padarymui valstybių ekonomikai“.

Tyrime atliekami aktyvūs nusikalstamą veiklą vykdžiusių asmenų baudžiamojo persekiojimo veiksmai. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdyboje atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis organizuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūra.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min