Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 23d. 17:11

Frazę feisbuke „Tebestovi Svolaciai pinigu renkas“ pastebėjo ir Tauragės policija

Tauragės policija
Tauragės apskrities VPK nuotr. / Tauragės policija

Policijos pareigūnai įžeidimų „Facebook“ ir kituose socialiniuose tinkluose netoleruos, pažymima Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Populiaru yra tapę socialinėse erdvėse su kitais vartotojais dalintis informacija, gausu grupių sukurtų konkrečiai vairuotojams, įspėjant apie policijos pareigūnus ir jų vykdomas veiklas. Tačiau neretai pasitaiko, kad norint įspėti kitus vairuotojus, pateikiamas neadekvatus tekstas žeidžia ne tik policijos pareigūnus, vykdančius tiesioginę savo veiklą, bet ir visą policijos bendruomenę.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus pareigūnai 2020 m. kovo 20 d. apie 14.05 val. pastebėjo „Facebook“ grupėje „Pagalba vairuotojams Tauragėje“, kad pilietis, gimęs 1979 m., patalpino įrašą „Tebestovi Svolaciai pinigu renkas“ (kalba netaisyta – red. past.), kuris yra užgaulus, žeminantis ir menkinantis policijos pareigūnų reputaciją.

Tauragės teismas įžeidimo neįžvelgė, tačiau aukštesnės instancijos Klaipėdos teisėjai nutarė pripažinti tauragiškį kaltu ir paskirti jam 115 eurų baudą.

Įvertinus visas aplinkybes buvo kreiptasi į Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmus, kad jie išnagrinėtų administracinę medžiagą dėl įžeidžiančio komentaro internetinėje erdvėje. Tačiau teisena buvo nutraukta nenustačius pažeidimo.

Ginant pareigūno garbę ir orumą, buvo kreiptasi į Klaipėdos apygardos teismą ir balandžio 23 d. gautas nutarimas, kad visgi asmuo savo komentaru ne tik įžeidė policijos pareigūną atliekantį savo tiesiogines pareigas, bet kartu ir visą policijos bendruomenę. Priimtas neskundžiamas nutarimas, kad pilietis yra kaltas ir jam, vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 str., paskirta 115 eurų bauda.

Policijos atstovai primena, kad socialinė erdvė nėra skirta įžeidinėti pareigūnus ar kitus asmenis. Atminkite, kad socialiniai tinklai taip pat yra ir vieša erdvė, kurią mato visi žmonės ir už padarytus nusižengimus kitų asmenų atžvilgiu reikia atsakyti pagal Lietuvos Respublikos įstatymus. Todėl, prieš skelbdami informaciją, kuri gali turėti įtakos kitiems, pagalvokite apie galimas pasekmes sau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min