Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

G.Kontenis ir M.Kaziukaitytė galėjo mušti vaiką ne vieną dieną: įtariami sistemingu smurtu

Gediminas Kontenis
Algimanto Barzdžiaus / rinkosaikste.lt nuotr. / Gediminas Kontenis
Šaltinis: 15min, BNS
1
A A

Įtariamiesiems mažamečio berniuko nužudymu taip pat pateikti įtarimai dėl sistemingo smurto prieš mažametį. Kaip ketvirtadienį sakė prokuroras, manoma, kad prieš vaiką galėjo būti smurtaujama kelias dienas, o teismas pratęsė suėmimo terminą Gediminui Konteniui dar trims mėnesiams.

„Įtarimai yra papildyti – įteiktas naujas pranešimas apie įtarimą sistemingu fiziniu smurtu vaiko atžvilgiu. Kitas įtarimas taip ir likęs – dėl nužudymo“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Vytautas Gataveckas.

Jis kreipėsi į teismą prašydamas pratęsti suėmimą įtariamajam berniuko nužudymu G.Konteniui. Suimta lieka ir jo motina Monika Kaziukaitytė, kuri taip pat įtariama sistemingu fiziniu ir psichiniu smurtu prieš vaiką bei piktnaudžiavimu jos kaip motinos teisėmis.

„Smurtavo vaiko atžvilgiu nuo 2016 metų rugsėjo mėnesio iki pat vaiko mirties. Turime duomenų, kad (iki įvykio) buvo mušamas tris dienas“, – apie įtarimus G.Konteniui kalbėjo prokuroras.

Algimanto Barzdžiaus / rinkosaikste.lt nuotr./Įvykio vietoje
Algimanto Barzdžiaus / rinkosaikste.lt nuotr./Įvykio vietoje

Smurtą prieš mažametį sugyventiniai aiškino auklėjimu: jie neigė smurtavę ir tikino tokiomis priemonėmis vaiką baudę už netinkamą elgesį, jeigu jis neklausydavo, numesdavo daiktus. Mama vaiką stumdė, mušė, įžeidžiančiai vadino.

„Smūgių sudavimo motina nepripažįsta apskritai. Pripažįsta tam tikrą fizinį auklėjimą – pastūmimu, patempimu, nepagarbiu žodžiu. (...) Abu nurodo kaip vienintelę priežastį – kaip auklėjimą“, – sakė prokuroras.

Prokuroro teigimu, abu kaltinamieji stengiasi sušvelninti savo vaidmenį vaiko nužudyme ir verčia kaltę kitam.

M.Kaziukaitytei ir G.Konteniui pateikti įtarimai dėl bejėgiškos būklės mažamečio vaiko, kuris yra šeimos narys, itin žiauraus nužudymo. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Įtariama, kad jei abu nužudė ketverių metų berniuką. Ekspertai nustatė, kad vaikui buvo suduoti ne mažiau kaip 135 smūgiai, mirtini buvo suduoti į galvą.

Kauno apylinkės teismas praneša, kad prokuroro prašymas buvo patenkintas – G.Kontenio suėmimas pratęstas trijų mėnesių laikotarpiui.

Suėmimo pratęsimo klausimą spręsdamas teismas atsižvelgė į tai, kad įtariamasis anksčiau yra teistas, teistumas nėra išnykęs, įtariamas padaręs nesunkų (sistemingai mušdamas mažametį sukėlė daugkartinį fizinį skausmą) ir labai sunkų nusikaltimą (itin žiauriai nužudė bejėgiškos būklės mažametį). Be to, minėtus nusikaltimus padarė bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu. Jis yra sistemingai baustas administracine tvarka.

Algimanto Barzdžiaus / rinkosaikste.lt nuotr./Išvedamas Gediminas Kontenis
Algimanto Barzdžiaus / rinkosaikste.lt nuotr./Išvedamas Gediminas Kontenis

„Vertinant tokį įtariamojo elgesį, galima teigti, kad jis yra pavojingas visuomenei ir būdamas laisvėje vėl gali nusikalsti“, – suėmimo pratęsimo motyvus aiškino teisėjas Aurelijus Rauckis.

Teismas taip pat atsižvelgė į galimai G.Kontenio įvykdyto nusikaltimo pobūdį bei už tai gresiančią bausmę – laisvės atėmimą iki gyvos galvos. „Pagrįstai manytina, kad įtariamasis gali daryti naujus nusikaltimus, gali bėgti (slėptis) nuo pareigūnų“, – sakė teisėjas.

Žiauriai sumuštas keturmetis itin sunkios būklės sausio 25-osios vakarą į ligoninę atgabentas iš namų Kėdainiuose. Sausio 27-osios rytą vaikas mirė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min