Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

G.Petriko gynyba vėl šalina teisėją

Gintaras Petrikas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gintaras Petrikas
Šaltinis: BNS
0
A A

Už didelės vertės svetimo turto iššvaistymo organizavimą prieš pusmeti nuteistas Gintaras Petrikas grįžo i Kauno apygardos teismą ir vėl mėgina pakeisti jo bylą nagrinėjusi teisėją.

Į teisiamųjų suolą G.Petrikas grįžo praėjus pusmečiui po teismo nuosprendžio paskelbimo, kurį jis apskundė ir pastarasis vis dar neįsigaliojo, rašo „Kauno diena“.

Šįkart ginti G.Petriko stojo abu anksčiau jam atstovavę advokatai Vytautas Sviderskis ir Gintaras Černiauskas.  Pernai gruodį nuteistojo ir jo advokatų skundą išnagrinėjęs Apeliacinis teismas priėmė nutartį, pagal kurią dalis baudžiamosios bylos grąžinta Kauno apygardos teismui patikslinti. Septyni bylos tomai grąžinti atsižvelgus į advokato G.Černiausko skundus, kuriuose teigiama, kad teismo posėdžių protokoluose esama reikšmingų neatitikimų.

G.Petriko advokatai pateikė teismui pareiškimą, kuriuo ketvirtą kartą per visą bylą prašė nusišalinti teisėją Kęstutį Dargužį. G.Černiausko teigimu, teisėjas neobjektyvus, šališkas ir suinteresuotas bylos baigtimi.  V.Sviderskis palaikė kolegą ir pridūrė, esą Kauno apygardos teismo teisėjas turėtų būti sukaupęs daug vertingos patirties ir privalėtų išmanyti dalykus, kurių mokosi antrakursiai teisės studentai. Taip advokatas teisėjui prikišo pernykštį nesusipratimą, kai G.Černiauskas sulaukė teismo kritikos už bendravimą su viena iš bylos liudytojų.

Pirmadienį išklausęs advokatų priekaištus savo atžvilgiu, teisėjas K.Dargužis pasiteiravo paties G.Petriko nuomonės. Šis iškart pareiškė palaikąs savo gynėjų prašymą.  Į klausimą, kada susigrąžino advokatą G.Černiauską, kurio paslaugų atsisakė praėjusių metų vasarį, G.Petrikas negalėjo atsakyti. Teisėjas ėmė garsiai skaityti vieną iš bylos dokumentų ir taip tarsi sufleruoti nuteistajam, bet G.Černiauskas pasisuko į savo klientą ir jam pašnibždėjo. Tai pamatęs, teisėjas advokatui iškart pareiškė pastabą, o šis atsikirto: „Gerbiamas teisėjau, aš tik norėjau pasakyti, kad jūs perskaitėte ne tą dokumentą ir klaidinate mano klientą.“

Teisėjas į tai nekreipė dėmesio ir tęsė toliau. Tada iš savo vietos pakilęs V.Sviderskis pareiškė, kad teisėjas ignoruoja advokatų pareikštą prašymą nusišalinti ir, užuot jį svarstęs, toliau tęsia teismo posėdį bei apklausinėja G.Petriką. Teisėjas V.Sviderskiui įrašė pastabą.

Trečiąkart išgirdęs teisėjo klausimą, G.Petrikas jau nebesuko galvos mėgindamas prisiminti, kada pakartotinai pasisamdė G.Černiauską. Nuteistasis rėžė, esą teismas šališkas, todėl jis neatsakinėsiąs į bet kokius papildomus klausimus.

Byloje kaltinimus palaikęs Kauno apygardos prokuroras Zenas Leonavičius teigė nematąs jokio pagrindo teisėjui nusišalinti nuo bylos. Pats teisėjas K.Dargužis trečiadienį ryte paskelbs apie priimtą nutartį dėl savo nusišalinimo.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Gynyba, EBSW
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min