Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 12d. 06:19 , atnaujinta: 2017 gegužės 12d. 13:13

Gaisras Gabšiuose, kur liepsnojo „Norvelitos“ žuvų perdirbimo cechas, suvaldytas tik po 7,5 val.

Gaisras „Norvelitoje“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gaisras „Norvelitoje“

Penktadienio ryte Raseinių rajone dangų temdė tiršti juodi debesys – užsidegė UAB „Norvelita“ gamybinės patalpos. Apie sudėtingus gaisro padarinius pradėta kalbėti dar nenumalšinus liepsnų: aplinkiniams gyventojams tenka kvėpuoti užterštu oru, o bent dalis iš 900 įmonės darbuotojų laikinai gali likti be darbo. Liepsnų plitimas sustabdytas tik prieš vidurdienį. Raseinių krašto gyventojams rekomenduota neiti į lauką, užsandarinti langus ir duris.

Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, 4.03 val. skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas, kad Raseinių r., Gabšių kaime dega UAB „Norvelita“ gamybinės patalpos.

Pirminiais duomenimis, dega „Norvelitos“ lašišų perdirbimo cechas, jo plotas apie 10 000 kvadratinių metrų.

Teigiama, kad dega produkcijos pakuotės. Po 9 val. ryto ugniagesių darbas pagaliau davė vaisių – gelbėtojai jau darbavosi pastato viduje.

Kaip 15min informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Situacijų koordinavimo skyrius, į įvykio vietą išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos – 9 autocisternos, 2 autokopėčios, štabo automobilis.

Ugniagesių pajėgos buvo išsiųstos iš Raseinių, Tauragės, Jurbarko, Kelmės, vėliau dar išvyko pastiprinimas iš Kauno. Į gaisrą yra išvykę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai.

Ugniagesių įtarimai

Apie nukentėjusiuosius nepranešama. Gaisro priežastis kol kas nežinoma.

Raseinių rajono meras Algirdas Gricius BNS teigė, kad ugniagesiai su miesto vadovybe pasidalino preliminariais įtarimais, kad ugnis galėjo įsiplieksti ne gamybinėse, o buitinėse patalpose. Šiuo metu pagrindinis uždavinys – suvaldyti gaisrą, kad jis neišsiplėstų į kitas patalpas.

„Tai tikrai didžiulis cechas, vienas naujausių, moderniausiai įrengtų. Ir tikrai mums visiems kyla klausimas, dėl kokių – ar techninių, ar kitų – priežasčių prasidėjo gaisras, kadangi yra įrengtos ir priešgaisrinės, ir gesinimo saugos sistemos“, – teigė jis.

A.Gricius sako kalbėjęs ir su „Norvelitos“ vadovais, kurie jį informavo, kad turtas buvo apdraustas.

Apsinuodyti chemija pavojaus nėra

Raseinių rajono savivaldybės puslapyje paskelbta, kad PAGD Situacijų koordinavimo skyrius pranešė apie oro užterštumo padidėjimą kietosiomis dalelėmis Raseinių mieste ir Raseinių seniūnijos teritorijoje.

„Vėjo kryptis palanki, dėl kietųjų dalelių žmonėms apsinuodyti pavojaus nėra. Cheminių medžiagų nėra, bet yra susidarę degimo produktai – susidaro daug kietųjų dalelių, kurios gali pakenkti kvėpavimo takams, ypač vaikų, senyvo amžiaus žmonių, turinčių kvėpavimo sutrikimų“, – sakė Kauno apskrities ugniagesių atstovė Džiuginta Vaitkevičienė.

Per gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) buvo išsiųstas tokio turinio pranešimas: „Raseinių rajono savivaldybė informuoja, kad dėl Gabšių kaime kilusio gaisro UAB „Norvelita“, Raseinių mieste ir Raseinių seniūnijos teritorijoje yra padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis. Rekomenduojama neiti į lauką, užsandarinti langus ir duris. Perspėkite kitus. Daugiau informacijos www.raseiniai.lt.“

Tačiau PAGD atstovė Laura Valauskienė 15min informavo, kad Situacijų koordinavimo skyrius jokių duomenų apie oro užterštumą neturi. Ji tuo pačiu pranešė, kad Raseinių rajono savivaldybėje yra sušauktas Operacijų centras. Susibūrę specialistai, pasak L.Valauskienės, įvertina susidariusią situaciją ir kokių priemonių reikia imtis gyventojams.

Vėliau L.Valauskienė informavo, kad 11.28 val. paskelbta gaisro lokalizacija. Tai reiškia, kad ugnies plitimas jau yra sustabdytas, tačiau ugniagesiai vis dar dirba įvykio vietoje. Gelbėtojams dar teks likti gaisravietėje ir po to, kad bus paskelbta gaisro likvidacija.

Vyksta ardymo darbai, ekspertai tiria versijas

„Gaisras yra lokalizuotas, vyksta ardymo darbai. Kadangi konstrukcijos yra daugiasluoksnės, iš metalo, bus pjaustymo darbai, pavienių židinių gesinimas, komunikacijų atnaujinimas, matyt, vyks dar budėjimas“, – BNS sakė Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius.

Ugnis galėjo padaryti daugiau žalos aplinkai ir gyventojams, nes prie degusio pastato yra prišlieti cheminių medžiagų – amoniako, azoto, gliukolio, gamtinių dujų rezervuarai.

Pasak jo, sudegęs cechas buvo apie 2,5 tūkst. kv. metrų, kiti keturi pastatai nenukentėjo – laiku nesuvaldyta ugnis galėjo padaryti gerokai daugiau žalos aplinkai ir gyventojams, nes prie pastato yra prišlieti cheminių medžiagų – amoniako, azoto, gliukolio, gamtinių dujų rezervuarai.

„Mūsų sėkmė yra tai, kad jis buvo viduryje ir nuo jo kiti pastatai nauji, dar didesnio ploto nenukentėjo“, – sakė Kauno ugniagesių vadas.

Anot jo, jau gesinant gaisrą cecho viduje sproginėjo indai su suslėgtais skysčiais, ugniagesiams teko nuolat aušinti ir minėtus rezervuarus.

Ekspertai šiuo metu jau tiria įvairias galimas gaisro priežastis.

Rajone bus prarastos darbo vietos

Raseinių rajono meras A.Gricius su savivaldybės administracijos direktoriumi Remigijumi Aču prieš 7 val. ryto nuvyko į įvykio vietą.

Aplinkiniams gyventojams pavojaus nėra, šiek tiek yra padidėjęs oro užterštumas dėl dūmų, bet vėjas yra palankus ir juos pučia ne miesto ir gyvenvietės link, o į laukus.

„Apie 4 val. ryto prasidėjo gaisras, įmonės apsaugos darbuotojai iškvietė tarnybas ir tos tarnybos dabar ten dirba. Aš pats buvau nuvykęs, administracijos direktorius buvo nuvykęs, klausėme, kokios pagalbos iš savivaldybės reikia. Tai kol kas didelės pagalbos nereikia, tik vandens gaisrininkams ir papildomų šalmų, kuriuos suteiksime“, – 15min teigė A.Gricius.

Anot jo, ugnis įsiplieskė gamybinėse „Norvelitos“ patalpose, gaisrą stengiamasi lokalizuoti, kad jis neišplistų į kitus pastatus.

„Dega vienos pagrindinių gamybinių patalpų. Aplinkiniams gyventojams pavojaus nėra, šiek tiek yra padidėjęs oro užterštumas dėl dūmų, bet vėjas yra palankus ir juos pučia ne miesto ir gyvenvietės link, o į laukus. Smogo aplinkiniuose kaimuose pavojaus neturime. Pavojaus aplinkai neturėtų būti, nes specifinė gamyba – žuvies perdirbimas, o ne cheminių medžiagų gamykla, tai aplinkai gali kenkti nebent degančios apšiltinimo medžiagos“, – sakė meras.

15min skaitytojo Aurelijaus nuotr./Gaisras „Norvelitoje“
15min skaitytojo Aurelijaus nuotr./Gaisras „Norvelitoje“

Anot jo, įmonė „Norvelita“ yra viena moderniausių Raseinių rajono įmonių, jos pastatai turi priešgaisrinę sistemą, pastatai atitinka visus naujausius technologinius reikalavimus.

„Savivaldybė labai apgailestauja, nes įmonėje dirba beveik 900 darbuotojų, tai turbūt dalis jų neteks darbo ir bedarbystė rajone padidės, tai mums iš šitos pusės pavojus yra. Savininkas šįryt su optimistine gaidele sakė, kad, jei gaisras neišsiplės, iki Naujųjų metų gamyklą pavyks atstatyti, laikinai, deja, prarasime darbo vietas rajone“, – kalbėjo A.Gricius.

Su „Norvelitos“ vadovu Vidmantu Globiu penktadienio ryte susisiekti nepavyko.

Per 3 metus – ketvirtas gaisras

Lietuvos ir Norvegijos uždaroji akcinė bendrovė „Norvelita“ yra viena didžiausių žuvų perdirbimo įmonių šalyje.

Jos patalpose Gabšių kaime per pastaruosius trejus metus yra kilę trys gaisrai – buvo užsidegusi keptuvė, skalbykla, gamybiniai įrenginiai. Gaisrų priežastimis atitinkamai buvo pripažinti neatsargus žmogaus elgesys, priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimai atliekant ugnies, suvirinimo darbus ir gamybinių įrenginių gedimas technologinio proceso metu.

100 proc. „Norvelitos“ akcijų netiesiogiai valdo Jordanas ir Viktorija Kenstavičiai. Ji valdo antrinę bendrovę Latvijoje „Norvelita Latvija“ (valdo 90 proc.), Ukrainoje „Norvelita Ukraina“ (88 proc.) ir Norvegijos „Lyngdal Eiendom“ (50 proc.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kas slypi už Makedonijos tinklalapių, padėjusių išrinkti Donaldą Trumpą?

Sportas

Farerų futbolo mėgėjų įveikti nesugebėjęs „Žalgiris“: „Lietingą dieną išlipome sausi“

Vardai

Andrius Šedžius – apie jį sukrėtusios „Akropolio“ evakuacijos tyrimą: „Viskas daryta tik „dėl akių“

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Aktualu

Šilutės rajone galimai neblaivaus vairuotojo nesuvaldytas BMW trenkėsi į elektros stulpą

Aktualu

Žiniasklaidos pranešimas apie Palangoje viršijusį greitį Ramūno Karbauskio „Cadillac“ – klaida

Vardai

Palangos „Žvaigždžių lenktynėse“ nugalėjo Dovydas iš „120“, bronzą iškovojo J.Leonavičiūtė

Aktualu

Neįtikėtina idėja: Kauno marių užtvindytas senąsias Rumšiškes gaivins jų gyventojų palikuonys

Kultūra

Thomo Manno festivalyje apdovanojant geriausią esė – diskusijos apie Dainų šventę

Praeities šešėliai apleistuose pastatuose Graikijoje

24sek

Išvykstančiam DeMarui DeRozanui – Jono Valančiūno žinutė

Gyvenimas

Kaimynai iškvietė policiją, bet moteris smurtavusiam vyrui pretenzijų neturi. Kaip jai padėti?

Vardai

Botanikos sode Vilniuje koncertavo seksualumu trykštanti švedų muzikos chuliganė Tove Lo

Verslas

Žmonės neatgauna pinigų už neįvykusį koncertą, nes „Bilietai.lt“ dalį jų pasiliko sau

Sportas

Kipro vicečempionų barjeras – per aukštas: „Stumbras“ baigė kelionę Europoje

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Aneta: „Gražindama aplinką išmokau gėlių kalbos“

Sportas

Kelionė tęsiasi: prognozes paneigę „Trakai“ palaužė „Irtyš“

Pasaulis kišenėje

Lietuviai įstrigo Alikantės oro uoste: teko ištverti pragarišką karštį lėktuve, sutriko sveikata

Verslas

Kaip neprasiskolinti per atostogas: suplanuokite, ką aplankysite ir kur valgysite

24sek

Carmelo Anthony išmainytas į „Hawks“, bet Atlantoje nežais

Naujienos

Verslas

Darbdaviai įsiutę: darbuotojai „suserga“, o iš tiesų kepa šašlykus prie ežero

Aktualu

Kas slypi už Makedonijos tinklalapių, padėjusių išrinkti Donaldą Trumpą?

Sportas

Farerų futbolo mėgėjų įveikti nesugebėjęs „Žalgiris“: „Lietingą dieną išlipome sausi“

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Sportas

Kelionė tęsiasi: prognozes paneigę „Trakai“ palaužė „Irtyš“

Pasaulis kišenėje

Lietuviai įstrigo Alikantės oro uoste: teko ištverti pragarišką karštį lėktuve, sutriko sveikata

Verslas

Kaip neprasiskolinti per atostogas: suplanuokite, ką aplankysite ir kur valgysite

24sek

Carmelo Anthony išmainytas į „Hawks“, bet Atlantoje nežais

Aktualu

Politologės apie V.Putino grasinimus NATO: didesnio pavojaus Lietuvai nėra

Vardai

Rusijos popžvaigždė Eminas po skyrybų su Azerbaidžano prezidento dukra vedė tituluotą gražuolę

Aktualu

Euroraktas – silpnaregiui Žilvinui tokio Lietuvoje dar neteko panaudoti

Aktualu

Medikai skundžiasi jiems tenkančia biurokratine našta

Aktualu

Lietuvių kalbos besimokantis amerikietis: lietuviai yra truputį egzotiški

Sportas

Vilniaus „Žalgiris“ per vargus iškopė į kitą Europos lygos atrankos etapą

Gazas

Ramygalos trasoje pirmą kartą istorijoje varžysis Lietuvos autokroso čempionato dalyviai

Aktualu

Rusai giriasi žodiniais susitarimais su D.Trumpu, bet JAV pareigūnai paaiškinimų neteikia

Pasaulis kišenėje

Imantas su tobulu dviratininko įdegiu jau pasirengė minti už Lietuvą 4200 kilometrų

Aktualu

Ukrainos teismas areštavo suimto „RIA Novosti“ žurnalisto K.Višinskio turtą

Kultūra

Įgyvendinant Tolygios kultūrinės raidos modelį, apskritims bus nustatomos finansavimo kvotos

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių: 2 nesudėtingi itališki desertai su braškėmis

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min