Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 12d. 15:48

Gaisras „Vėtrungėje“: legendinėje Kintų stovyklavietėje sudegė poilsiavietė

Deganti poilsiavietė
15min nuotr. / Deganti poilsiavietė

Šilutės rajone – gaisras ant Kuršių marių kranto esančioje maždaug prieš 70 metų įkurtoje stovyklavietėje.

Kai karščiai tampa deriniu su neatsargiu kai kurių žmonių elgesiu – belieka kraipyti galvą ir skaičiuoti nuostolius.

Trečiadienį apie pietus Kintuose (Šilutės r.) supleškėjo poilsiavietė stovyklavietėje. Ir ne bet kokioje, o kuri gali būti pavadinta legendine. Maža to, „Vėtrungė“ reikšminga ne tik dėl praeities žinomumo: vietos bendruomenės lūkestis yra, kad ši poilsiavietė ir ateityje būtų svarbus šio regiono traukos centras.

Į dangų kylantys dūmai buvo pastebėti iš tolo. Į įvykio vietą buvo išsiųsta vietinė Kintų ugniagesių komanda, netrukus į karštą talką įsijungė ir gelbėtojai iš Šilutės.

Tačiau padėtis jau nebuvo dėkinga: dėl karščių išsausėjusį medinį pastatą liepsna žaibiškai apėmė ir suniokojo.

Dar prieš kelerius metus Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos atstovai skelbė, kad Kintų filialo bibliotekininkės 2016 m. pradėjo ir 2017 m. planuoja tęsti istorinės medžiagos rinkimą apie šią Kintus visoje Lietuvoje garsinusią „Vėtrungės“ poilsiavietę. „Ši vieta istoriškai reikšminga Kintų gyvenvietei, o jei ji taps nauju turizmo traukos objektu, reikšminga ir reikalinga surinkti istorinę medžiagą apie jos veiklą. Tad maloniai kviečiame turinčius savo albumuose šios poilsiavietės nuotraukų, poilsiavusius joje ar prisidėjusius organizuojant stovyklas pasidalinti savo prisiminimais“, – buvo rašoma bibliotekininkių pranešime.

Suprasti akimirksniu

  • Kintai ėmė kurtis XVI a. (1540 m. minima Blazio Kinto sodyba). Miestelis ėmė augti XVIII a. pradžioje. Miestelio poilsio zonoje, kuri iš esmės buvo pradėta tvarkyti 1949 m., buvo įsikūrusi pionierių stovykla „Vėtrungė“.
  • Tikriausiai trečdalis Lietuvos gyventojų yra pabuvoję šioje poilsiavietėje bent kartą gyvenime, mat stovyklas čia organizuodavo mokyklos ar organizacijos iš visos Lietuvos. Aktyvi poilsiavietės veikla nutrūko vos prieš kelerius metus.
  • Kai „Vėtrungę“ įsigijo Šilutės rajono savivaldybė, buvo planuojama ją restauruoti valstybės ir Europos Sąjungos lėšomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min