Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 30d. 08:53

Galbūt tarnyba piktnaudžiavusio prokuroro byla perduota teismui

Prokuroras
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Prokuroras

Šiandien Generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvęs prokuroras A. L. kaltinamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi (Baudžiamojo kodekso 228 str. 1 d.) ir tikrų dokumentų suklastojimu bei jų panaudojimu (Baudžiamojo kodekso 300 str. 1 d.).

„Prokuroras žmonių akyse turi būti jų saugumo garantu, pažeistų interesų gynėju. Piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, nepateisinamas bylos vilkinimas nesuderinamas su prokuroro misija, pažeidžia konstitucinius mūsų tarnybos principus. Tokie faktai menkina ir prokuratūros autoritetą bei diskredituoja Lietuvos Respublikos prokuroro vardą“, – sako generalinis prokuroras Darius Valys.

Ikiteisminį tyrimą generalinis prokuroras pradėjo praėjusių metų rugsėjo mėnesį, paaiškėjus apie kaltinamojo vilkintą bylą, siejamą su prekyba žmonėmis. Dėl šio fakto Generalinėje prokuratūroje taip pat buvo atliktas ir tarnybinis patikrinimas. Generalinis prokuroras Darius Valys, atsižvelgdamas į specialiai sudarytos komisijos pateiktas išvadas, prokurorui paskyrė griežčiausią tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos.

Pasak ikiteisminį tyrimą atlikusio prokuroro, surinkta pakankamai duomenų, patvirtinančių kaltinamojo galimą piktnaudžiavimą tarnyba ir dokumentų klastojimą. Tyrimo metu nenustatyta, jog A. L. iš šių nusikalstamų veikų turėjo turtinės naudos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min