Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 15d. 12:46

Galimybių pasą pakeitęs į „avių pasą“ panevėžietis kratosi atsakomybės

Padirbtas galimybių pasas
Vaizdo įrašo stop kadras / Padirbtas galimybių pasas
Nuo pirmadienio įsigaliojus naujai tvarkai, kurios metu į kai kurias viešas vietas leidžiama užeiti tik su galimybių pasu, atsirado žmonių, kurie įvairiai bando apeiti sistemą. Štai vienas panevėžietis savo feisbuko profilyje pasidalijo paties darytu vaizdo įrašu, kuriame rodo, kaip kuria netikrą galimybių pasą. Kaip žinia, už dokumentų klastojimą gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.

„Avelių pasas“ – taip savo kuriamą netikrą galimybių pasą pavadijo Raimundas A. Antradienį jo vaizdo įrašu pasidalijo virš 4 tūkstančių žmonių, o toks veiksmas susilaukė ir nemažai komentarų.

Vieni žmonės vyrą peikė ir sakė, kad dėl tokių veiksmų taisyklės bus tik dar labiau griežtinamos, o kiti, anaiptol – džiūgavo dėl sėkmingo „pasipriešinimo naujai tvarkai“.

Išplatintame vaizdo įraše matoma, kaip su nuotraukų redagavimo programa Raimundas A. koreguoja galimybių paso duomenis pakeisdamas vardą ir pavardę į „Avinas Baronas“. Viršuje pažymėta, kad tai yra ne „galimybių“, o „avių“ pasas. Taip pat koreguota ir anglų kalba parašyta dokumento pusė.

Atsispausdinęs padirbtą dokumentą, panevėžietis kartu su savo šeima iškeliavo į Panevėžyje esantį prekybos centrą „RYO“. Ten prie durų jį pasitikusi galimybių paso tikrintoja lapelį peržiūri, jo neskanuoja, padėkoja ir praleidžia vyrą keliauti toliau.

„Na ką, jaučiamės tikrai išskirtiniai avinai. Ir vaikai, avinukai, džiaugiasi pramogom. Prekybos centras beveik tuščias. Na, jaučiuosi pakylėtas. Tai va, kaip gerai. Gerai, kad fotošopas yra“, – filmuodamas savo besilinksminančius vaikus, įspūdžiais dalijosi Raimundas.

Vis dėlto vėliau, kai po vaizdo įrašu pasipylė komentarai apie tai, kad už tokius darbelius į vyro duris gali pasibelsti policijos pareigūnai, Raimundas greit susigriebė ir pranešė, neva visa tai buvo juokas ir prekybos centro darbuotojai jis pateikė tikrą savo galimybių pasą.

15min.lt žurnalistams susisiekus su Panevėžio apskrities VPK atstovu Tadu Martinaičiu, buvo informuota, kad policija apie įvykį žino, šiuo metu yra tikslinamos aplinkybės.

Už dokumentų klastojimą gresia iki 3 metų laisvės atėmimo. Tačiau jei žmogus anksčiau nebaustas, neteistas už panašius dalykus, jam gali būti taikomos švelnesnės nuobaudos – bauda ar areštas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:21
28:48
19:57

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min