Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Galingas karo laikų sprogmuo sėkmingai nukenksmintas pačiame Tauragės centre

Tauragėje rasta bomba
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Tauragėje rasta bomba
Šaltinis: 15min
0
A A

Tauragės centre radus galingą karo laikų sprogmenį, pareigūnai sustabdė bet kokį judėjimą aplink įvykio vietą. Ketvirtadienio vakarą sprogmuo buvo sėkmingai nukenksmintas.

Tauragės centre, Vytauto g., buvo aptikta Antrojo pasaulinio karo laikų bombą. Policijos pareigūnai, gavę informaciją apie rastą sprogmenį, aptvėrė įvykio vietą ir sustabdė bet kokį judėjimą greta įvykio vietos.

Į įvykio vietą buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai, greitosios pagalbos medikai ir išminuotojai. Pastarieji apžiūrėjo sprogmenį ir konstatavo, jog jis yra pavojingas. Tauragės išminuotojai į pagalbą išsikvietė kolegas iš Kauno Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono.

Kol atvyks išminuotojai iš Kauno, visos tarnybos budi įvykio vietoje.

Papildyta: Kaip 15min.lt žurnalistą informavo Tauragės policijos atstovė Simona Šniaukštaitė, žmonės iš aplinkinių pastatų kol kas nėra evakuojami.

„Yra tik aptverta teritorija aplink įvykio vietą. Kadangi į ją dabar niekas negali patekti, užsidarė ir greta esančios parduotuvės. Kokių veiksmų bus imtasi toliau, bus nuspręsta, kai atvyks išminuotojai iš Kauno“, – sakė policijos atstovė.

Pasak S.Šniaukštaitės, kol kas nežinoma, kiek sprogstamosios medžiagos yra rastoje bomboje.

„Tą irgi turėtų pasakyti išminuotojai iš Kauno. Kol kas aišku tik tiek, kad tikrai daugiau nei 50 kg“, – sakė S.Šniaukštaitė.

Papildyta: Kaip redakciją informavo ugniagesiai, 16 val. planuojama greta esančių gyventojų evakuacija.

Manoma, kad rastoji bomba gali sverti 100 kg.

Papildyta: Kaip informuoja agentūra BNS, gali prireikti evakuoti netoli įvykio vietos maždaug 21 bute gyvenančius asmenis. Manoma, kad reikės evakuoti žmones iš trijų namų.

Dėl rasto sprogmens jau posėdžiavo Tauragės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija. Į įvykio vietą yra atvykę išminuotojai, kurie sprogmenį tikriausiai neutralizuos vietoje.

Vandentiekio ir kitų komunikacijų atstovai įspėti apie galimą sprogmens nukenksminimą vietoje.

Papildyta: Tauragės specialiosios tarnybos perkelė gyventojų evakavimo laiką. dabar planuojama, kad gyventojai iš aplinkinių namų bus evakuojami maždaug 16.40 val.

Tuo tarpu išminuotojai nusprendė, kad sprogmuo bus neutralizuojamas toje vietoje, kur jis ir buvo rastas.

Papildyta: Krašto apsaugos ministerija informuoja, kad specialiosioms tarnyboms paskelbus signalą „Skydas“, Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono Standartinių sprogmenų neutralizavimo grupė išvyko vykdyti rasto sprogmens žvalgybą.

Po pirminės apžiūros kariuomenės išminuotojai nustatė, kad tai nuo Antrojo pasaulinio karo likusi nesprogusi, apie 100 kg sverianti, 70 cm ilgio aviacijos bomba FAB-100 (Rusija) su sprogdikliais.

Šio tipo aviacinėse bombose buvo naudojama dviejų sprogdiklių sistema. Kariuomenės sprogmenų neutralizavimo specialistai galėjo nustatyti tik vieno iš dviejų sprogdiklių tipą ir veikimo principą, antrasis dėl prastos būklės neidentifikuotas, todėl sprogmeniui buvo priskirta aukščiausio pavojingumo kategorija.

Operacijai vadovaujantis karininkas, Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Mindaugas Navickas priėmė sprendimą iš dalies evakuoti vietinius gyventojus iš įvykio vietos. Sprogmens nukenksminimui nuspręsta naudoti specialią abrazyvinę pjovimo įrangą „MAIS“. 

Sprogmens neutralizavimo operacija tęsiama.

Papildyta: Iš viso buvo evakuota apie 60 žmonių.

Policija sustabdė sunkiasvorių vilkikų eismą per Tauragės centrą. Per miestą eina kelias Kaliningradas-Ryga. Šiuo keliu važiuojantis krovininis transportas rikiuojasi Tauragės prieigose, jo eismas bus atnaujintas baigus sprogmens neutralizavimo operaciją.

Papildyta 22.52 val. Situacija Tauragėje normalizavosi. Bombos nukenksminimo operacija atlikta sėkmingai. Miesto gyventojai gali ramiai miegoti, jiems leista grįžti į namus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min