Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Garaže registruota bendrovė gviešėsi 1,5 mln. litų europinės paramos

Garažas, kuriame buvo įkurta fiktyvi įmonė
FNTT nuotr. / Garažas, kuriame buvo įkurta fiktyvi įmonė
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra užkirto kelią apgaule gauti daugiau nei 1,5 mln. litų Europos Sąjungos finansinės paramos lėšų už tariamą pelkių tvarkymą. Tyrimo metu įtarimai dėl dokumentų suklastojimo ir pasikėsinimo sukčiauti pareikšti Vilniuje, A. Gustaičio g. esančiame garaže registruotos bendrovės vadovui bei šios bendrovės įgaliotam asmeniui.

Kaip rašoma FNTT pranešime, pirminiais duomenimis,  praėjusių metų liepos mėnesį įsteigta ir garažų masyve registruota bendrovė Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui pateikė paraišką, kuria buvo siekiama gauti daugiau nei 1,5 mln. litų dydžio išmoką už pelkių tvarkymą.

Vilniuje registruota ir vieną darbuotoją teturinti bendrovė paraiškoje deklaravo 1582 hektarų valstybinių miškų plotą Šilutės rajone ir nurodė, kad deklaruojamus žemės sklypus nuomojasi iš valstybės. Milijoninę išmoką siekta gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veiklą „Šlapynių tvarkymas“.

Tyrimo metu nustatyta, kad bendrovės paraiškoje deklaruoti žemės plotai yra valdomi Šilutės miškų urėdijos, kuri nebuvo ir nėra pasirašiusi jokios sutarties dėl žemės nuomos ar panaudos, o įtariamieji, suklastoję paraišką ir pateikę melagingus  duomenis Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui, pasikėsino apgaule gauti daugiau nei 1,5 mln. litų vertės Europos Sąjungos finansinę paramą.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min