Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 23d. 15:16

Garbaus amžiaus recidyvistui Dominui Žarkaičiui – dar 3 metai nelaisvės

Kalėjimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kalėjimas
Pirmadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį septyniskart teistam garbaus amžiaus kauniečiui Dominui Žarkaičiui (gim. 1928 m.), kuris buvo kaltinamas grasinimu nužudyti ir neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis. Teismas D.Žarkaitį pripažino kaltu, paskyrė galutinę subendrintą bausmę laisvės atėmimą 3 metams, bausmę atliekant pataisos namuose, ir priteisė 9 tūkst. litų nukentėjusiajai neturtinei žalai atlyginti.

Kaltinamasis Dominas Žarkaitis buvo teisiamas už tai, kad 2011 m. liepos rytą bute, esančiame Kaune, atėjo į buto bendrasavininkės L. M. kambarį, sukėlė konfliktą ir vartodamas necenzūrinius žodžius ir mojuodamas rankoje laikomu šaunamuoju ginklu, nukreipęs jį į L. M. kaklą, grasino ją nušauti. L. M., nujausdama, kad D.Žarkaitis išsakytas grasinimas gali būti įvykdytas, išbėgo iš kambario ir iškvietė policijos pareigūnus.

Taip pat D.Žarkaitis buvo kaltinamas tuo, kad neturėdamas leidimo įgijo ir laikė daugiau nei tris savadarbius šaunamuosius ginklus, šovinius ir jų dalis, kurie buvo rasti policijos pareigūnams atlikus kratą.

Kaltinamasis D.Žarkaitis kaltu neprisipažino, teigė, kad jokios nusikalstamos veikos dėl pas jį rastų šaunamųjų ginklų nepadarė. Ginklais jis domisi nuo vaikystės, o pas jį rastus legaliai pirkęs parduotuvėje. Jo nuomone, leidimas reikalingas tik koviniams ginklams, o jis turėjęs tik pistoletų ir šovinių. Taip pat teigė, kad kaimynės L. M. tą dieną net nematė ir niekada nėra jai grasinęs, o iš turėto ginklo tą rytą iššovęs tiesiog iš malonumo.

Nukentėjusioji parodė, kad penkių kambarių, iš kurių jai priklauso trys, bute ji gyvena nuo vaikystės. Viename buto kambaryje gyvena kaltinamasis D.Žarkaitis, kuris dar 1998 m. buvo nuteistas už jos senelio nužudymą, o 2006 m. grįžo iš laisvės atėmimo vietos. Tuomet nukentėjusioji su močiute išsikrausčiusios gyventi kitur. 2011 m. sausį jai grįžus gyventi į minėtą butą, D.Žarkaitis ne kartą jai grasino, kad nušaus, jei negyvens su juo draugiškai. Tą liepos rytą, išgirdusi D.Žarkaičio kambaryje šūvį, nuėjo pasižiūrėti, kas atsitiko, tačiau už tai ją užsipuolė kaltinamojo draugė. Moterys truputį apsistumdė. Į savo kambarį grįžusią L. M. atsekė ir D.Žarkaičio draugė, o paskui ją – ir kaltinamasis su ginklu rankoje, kurį nukreipė į L. M. ir pagrasino nušauti. Nutaikiusi progą nukentėjusioji pabėgo į kitą kambarį ir iškvietė policijos pareigūnus.

Teismas konstatavo, kad padarytas nusikaltimas priskiriamas prie sunkių, todėl skiriant bausmę atsižvelgtina į padarytų nusikaltimų pobūdį, sunkumą, pavojingumo visuomenei laipsnį, sukeltas pasekmes, taip pat į paties kaltinamojo asmenybę, teistumus bei tai, kad dėl garbaus amžiaus jis yra ribotai pakaltinamas. Teismas D.Žarkaičiui dėl jam inkriminuotų nusikalstamų veikų pripažino kaltu ir skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose, taip pat priteisė nukentėjusiajai 9 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo, o nuteistajam nuo jo nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min