TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gariūnų gaisro tyrimas: iškelta byla dėl padegimo

Už turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu gresia nelaisvė iki 5 metų.
15min.lt iliustracija / Už turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu gresia nelaisvė iki 5 metų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pareigūnai teigia, kad tiriamos įvairios įvykio versijos, tačiau ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 187 straipsnį – dėl tyčinio turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu.

Vilniaus apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje (PGV) 15min.lt trečiadienį informavo, kad šią popietę dėl naktinio gaisro Gariūnuose pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 187-ojo straipsnio 2-ąją dalį.

Tyrimo veiksmus pavesta atlikti Vilniaus apskrities VPK 2-ojo policijos komisariato pareigūnams.

Motyvuodami ikiteisminio tyrimo paslaptimi, tyrėjai ir jų vadovai apie gaisro priežastis kol kas nelinkę viešai svarstyti, tačiau tikinama, jog tiriamos visos įmanomos įvykio versijos.

15min.lt primena, jog BK 187-ojo straipsnio „Turto sunaikinimas ar sugadinimas“ 2-oji dalis numato: tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu arba išardydamas ar sugadindamas įrenginį ar agregatą, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, arba sunaikino ar sugadino didelės vertės svetimą turtą ar didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Kaip žinoma, praėjusią naktį bene didžiausią Europoje Gariūnų turgavietę nusiaubė gaisras, kurį 42 ugniagesiai gesino ilgiau nei puspenktos valandos.Gesinimo darbus apsunkino atsainus prekybininkų požiūris į priešgaisrinę saugą.

Vilniaus apskrities PGV Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus (VPPS) viršininkas Artūras Vaišnoras 15min.lt sakė, jog naktiniai Gariūnų įvykiai vertinami kaip vienas didžiausių ir sunkiausių šiųmečių gaisrų sostinėje.

Anot VPPS vadovo, prielaidas ugniai įsisiautėti sudarė ir gesinimo darbus apsunkino atsainus pačių prekybininkų požiūris į priešgaisrinę saugą. A.Vaišnoras paaiškino, jog padėtį komplikavo tai, kaip prekybininkai sandėliavo savo turtą. Ant prekybos paviljono perdangų buvo sudėta itin daug prekių.

Kai kurie stelažai buvo taip aukštai, jog užkelti ir nuimti prekes buvo galima tik laipiojant kopėčiomis.

Užsidegus žemiau sukrautoms dėžėms, ugnis staigiai pakildavo į stelažų viršutinę dalį. Per gaisrą konstrukcijoms griūvant, degančių prekių „bokštai“ krito ir leido ugniai plisti į šonus.

Gariūnuose pati dirbanti ir Gariūnų prekybininkų iniciatyvinei grupei atstovaujanti verslininkė Irina Antulienė trečiadienį 15min.lt sakė, kad prekeiviai patyrė šoką, nes jų turtas nebuvo draustas, tad nuostoliai bus didžiuliai. Prekybininkų atstovė taip pat stebėjosi, kad tokiame dideliame angare nebuvo imtasi jokių priešgaisrinės apsaugos priemonių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min